32 De rioolbuizen voor f 0,50 en f 0,68 M. In het geheel hebben de kosten bedragen voor aanleg en verbetering (met inbegrip van een gedeelte der som men besteed tot aankoop der terreinen aan de Rozengracht) f 38,779,815 en voor onderhoud f 4639,30. Gedurende het jaar 1889 werden 170 aanvragen of kennisgevingen omtrent het bouwen of veranderen van werken aan of in den openbaren weg behandeld. 11 Woningen en gebouwen werden afgebroken en herbouwd, terwijl er 61 nieuwe woningen werden ge sticht. Daarenboven werd eene nieuwe kerk en eene nieuwe bijzondere school gebouwd. Wegen en Voetpaden. De verschillende wegen werden met zorg onderhouden en verkeeren in goeden toestand. De Coehoornsingel tusschen den Deventerweg en den Berkelsingel met de daarlangs gelegen voetpaden en de Rozenhoflaan werden geheel afgewerkt. Beide wegen werden voor het grootste gedeelte voor zien met eene buisleiding en straatputten tot afvoer van water. De aanleg van den Martinetsingel werd vermeld onder de rubriek „aanleg straten." Langs den Vierakkerweg werden nieuwe schamppalen geplaatst. De verschillende benoodigde onderhoudsmaterialen wer den na gehouden inschrijving geleverd als volgt de geklopte bazalt voor: f 5,85 per M3. riviergrint voor: f 1,70 per M3. 33 berggrint voor f 1,90 per M3. grintzand voor f 0,90 per M3 De kosten van onderhoud der gezamenlijke wegen hebben bedragen f 3108.07. Die van aanleg en verbetering: f 3601.805 WaterleidingenBekenSluizen en Stuwen. Op het beneden gedeelte der Berkel werd eene groote verbetering aangebracht door het maken der nieuwe Stuwsluis in den mond bij den IJssel. Het peil van dat gedeelte kan nu voortdurend gehouden worden op onge veer 5,50 M. -+- A.P. De Stuw werd gebouwd volgens het door den Raad gekeurde plan en bestaat uit een sluishoofd met een paar naar binnen gekeerde puntdeuren met stortvloer, spuiriolenalles op onderheide fundeering. Langs de oostzijde der Berkel bij de Marschpoort- brug werd een nieuwe baz iltglooiïng aangebracht. Voor de uitmondingen der Vierakkersche en Onder- laatsche Laken in den Buitensingel en den Emmerik- schenweg, werden afsluitingen aangebracht tot keering van hoog zomerwater. Die waterkeeringen bestaan voor iederen duiker in het aanbrengen van een paar naar buiten gekeerde puntdeuren. De uitvoering van bovengenoemde werken werd in massa aanbesteed voor de som van f 6850 aan A. J. Carmiggelt, en werd op den bepaalden tijd opgeleverd. De kosten van onderhoud hebben bedragen f 963,32. 3

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 18