30 In het Gymnasium werden de meubelen voor een groot gedeelte «p nieuw geverfd. Yoor de verschillende werken werden de navolgende aanbestedingen gehouden Het witten der verschillende lokalen in zes perceelen voor f 1105, Het doen van enkele veranderingen in de scholen B en E in twee perceelen voor 847, Het verven van de scholen en schoolmeubelen in vijf perceelen voor f 747, Het bouwen der nieuwe school H voor f 17768, De levering der brandstoffen in drie perceelen, voor: de gruiskolen a f 0,70 per H.L. de grove kolen a f 1,13 per 100 K.G. de turf a f 4,69 per 1000 stuks. Openbare Pompen. De houten pomp in de Kuiperstraat werd vernieuwd en door een ijzeren pompkast vervangen. De pomp op het Oudewand werd verplaatst. De pomp op den Boompjeswal werd weggenomen. Yan wege de waterleiding werden 9 openbare stand pijpen geplaatst, tot kosteloos gebruik van drinkwater. Het onderhoud der pompen geschiedde volgens aan besteding. De kosten hebben bedragen f 595,885 Straten, Pleinen en Riolen. In verband met de voltooiing van het nieuwe rechts- 31 gebouw werd de Martinetsingel aangelegdgeheel be straat en met afwateringsriolen voorzien. Ter verkrijging van eene verbinding met den Boomp jeswal werden de bij de Spittaalstraat aanwezige woning en de overblijfselen der oude vestingmuur weggeruimd en het terrein voor openbaren weg bestemd. Omtrent de verbetering van den toegang over de Rozengracht werd eene beslissing genomen en de ter reinen langs de noordzijde door de Gemeente aangekocht. Met AVisseborn werd eene overeenkomst gesloten tot afstand van eene strook gronds aan de Gemeente ter verbreeding van de Groensteeg. Yolgens de verleende Concessie werden tramlijnen aangelegd tot verbinding met AYarnsveld over den Sta tionsweg IJsselkadeMarschpoortstraatMarktSprong- straat, Beukerstraat, Larestraat en AVarnsveldschenweg, en tot verbinding met Gorssel over de Nieuwstad en Deventerweg. Ten gevolge van het nazakken en inklinken der sleu ven van de waterleidingsbuizen, alsook door het aanleg gen der tramlijnen werd in verschillende straten belang rijk onderhoud gevorderd. Op verschillende plaatsen werden tot verbetering van den waterafvoerriolen en straatputten gelegdde oude keibestrating in de Yaaltstraat, Kromelleboogsteeg geheel vernieuwd en door klinkers vervangen en in andere stra ten de bestrating verlegd. De benoodigde materialen werden na gehouden inschrij ving geleverd. De ben ahin keien voor f 62,per 1000 stuks. De straatklinkers voor f 12,60 en f 18,per 1000 stuks.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 17