28 Aan de militiezaal werd eene nieuwe gootlijst aan gebracht. De uitgaven van een en ander bedroegen f 2673,25 Gebouwen voor het Openbaar Onderwijs. Deze zijn de navolgende: 1. Bewaarschool op den Paardenwal. 2. De bewaarschool aan de Gasthuisstraat. 3. De bewaarschool in de Hoven. 4. School A op het Oudewand. 5. B in de Waterstraat. 6. C aan de Molenbeekstraat. 7. D in de Waterstraat met: 8. De lokalen voor de Rijksnormaallessen. 9. School E. in de Polsbroek. 10. P. in de Hoven. 11. G. op den Paardenwal met de daarbij be- hoorende onderwijzerswoning. 12. H. op de Rozengracht. 13. De Gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein. 14. De Hoogere Burgerschool en de Burgeravondschool in de Waterstraat met de portierswoning. 15. Het Gymnasium aan het 's Gravenhof met de Cla vigerswoning. De in een vorig jaar vermelde vergrooting der bewaar school op den Paardenwal werd geheel voltooid opgeleverd. De ijzeren dakbedekking boven de bewaarschool werd gedeeltelijk vernieuwd en vervangen door eene zinkenbedekking. De goten boven school G. op den Paardenwal werden 29 gedeeltelijk vernieuwd. In die school werden de meube len gedeeltelijk geverfd en had eene omzetting en gedeel telijke vernieuwing der bordenstellingen plaats, ten einde betere plaatsing der leerlingen te verkrijgenvolgens de wettelijke voorschriften. In school A. werd wegens plaatsgebrek het meubilair op de teekenzaal uitgebreid en een nieuw stel teekenta fels geplaatst. In school B. werden de ijzeren ramen in de twee ach terlokalen verwijderd en vervangen door houten lichtko- zijnen en werden de lokalen geverfd. In school E. werden de twee groote eindlokalen door scheidingswanden elk in twee lokalen gesplitst en werden de lokalen en het meubilair op nieuw geverfd. In school C. werden de lokalen op nieuw geverfd. Bij de inzending der plannen voor het bouwen eener nieuwe school H. was voorgesteld deze te plaatsen aan den Tadamasingel. Deze plaats door den gemeenteraad ongeschikt geoor deeld wordende, werd daartoe aangewezen het terrein ten Noorden der Berkelbogen. Nadat de plannen de gevorderde goedkeuring hadden verkregenwerden de bestedingsstukken opgemaakt had de aanbesteding plaats en werd met den bouw een aanvang gemaakt en kwamen de fundamenten op den be paalden tijd voor den winter gereed. Van de Hoogere Burgerschool werd de achtergevel ge verfd, de schutting op de speelplaats vernieuwd en de speelplaats op nieuw bestraat. Van de schoolbanken werden 4 klassen geverfd en moest eene belangrijk vernieuwing van tafelbladen geschieden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 16