26 Van de woning op het Oudewand werd eene kamer geverfd en behangen. Twee der woningen in de Barlheze kunnen wegens bouwvalligheid niet meer verhuurd worden. Een der overige woningen aldaar werd gerestaureerd. De hadinrichtingen ondergingen eenige herstellingen. Het drukke gebruikdat voortdurend toenemend is deed de behoefte tot uitbreiding kennen, waarom bij de be grooting van het loopende jaar, daaromtrent een voorstel gedaan en door U goedgekeurd werd. De woning en het ververschingslokaal bij de Veemarkt werd van binnen en van buiten geverfd. Voor het overige verkeeren de gehouwen in voldoen den toestand. De kosten van een en ander en die van onderhoud hebben bedragenf 2116,53s Gemeentegrond en Landerijen. De opbrengst der hooilanden was in vergelijking met andere jaren minder. Hoofdzakelijk is dit toe te schrij ven aan het gunstige wederwaardoor reeds vroeg overvloed van gras was. Over het algemeen is de toe stand der bouw- en weidelanden gunstig te noemen. Met het inbinden van doornhagen op de Marsch en Helbergen werd voortgegaaneveneens met het uitgraven van de slooten op de uiterwaarden en in de Ossenwaarden. Door den hoogen waterstand moesten de landerijen in de lage waarden gedurende vijf weken met de locomo bile worden drooggehouden. De uitgaven bedroegen f 2992,62 27 B. Eigendommen bestemd voor den publieken dienst en Gemeentewerken. De verschillende gebouwen en inrichtingen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in goeden toestand. Het oude rechtsgebouw in de Hofstraat met de daar bij behoorende gebouwen werd na de in gebruikneming van het op den Martinetsingel nieuw gestichte rechtsge bouw, ter beschikking der Gemeente gesteld. Een der kamers daarin werd in orde gebracht en in gericht voor het Bevolkingsbureau. Bij de indiening der plannen tot verbouwing en ver grooting van het raadhuis, werd door den Gemeenteraad besloten een prijsvraag uit te schrijven voor de stichting van een nieuw raadhuis. Het programma daarvoor, opgemaakt door een daartoe benoemde Jury werd door U goedgekeurd en de datum van inzendingen bepaald op 1 Maart 1890. Het restaureeren van de ruïne over de Berkel werd voortgezet en voltooid. Het bestond voornamelijk in het herstellen der bogen en van de pijlers en het geheel invoegen. Op de Berkelkade werd een nieuw urinoir geplaatst, ingericht naar de nieuwere eischen en voorzien met lei platen, hardsteenen goten en voortdurende doorspoeling door middel der waterleiding. Aan den Graaf Ottosingel werd eene nieuwe spoeling met trap geplaatst. Op de buitentrappen van het Wijnhuis werden twee afsluithekken geplaatst.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 15