22 schillende stukken werden van het Raadhuis naar het archief overgebracht. Het archief werd dit jaar verrijkt met de volgende stukken 1. Inundatie, plan van Zutphen, geteekent door Adolphus Overdorp te Zutphen den 4 Au gustus 1765. 2. Plan van Zutphen, geteekent door Adolf Over dorp, „Bombardier in de compagnie van den Capitain J. D. Amman, den 10 Junius, anno 1766." 3. De hierboven vermelde handschriften. Deze stukken zijn geschenken van den Heer J. W. v. D. Elst te Zalt- Bommel. 4. De oirkonde van de opening der Zutphensche waterleiding, op 27 April 1889. Het museum werd dit jaar verrijkt met: 1. Urnen en fragmenten daarvan, gevonden in een dennenbosch onder Vorden, toebehoorende aan Jhr. H. A. D. Coenen Burgemeester dezer Ge meente, die de voorwerpen als geschenk afstond. 2. Plan tot verdere overwelving van de Berkel, Zutphen, 1888, geschenk van den heer L. A. F. H. Baron van Heeckeren. 3. Een oranje-doek van 't Koningsfeest in 1874, ge schenk van den heer E. Nauta. 4. Een beschilderd paneel, dat vroeger boven den ingang van het voormalige "Weeshuis in de Spie gelstraat hing, in bruikleen afgestaan door bet Diaconie-bestuur der Herv. Gem. alhier. 5. Gravure, voorstellende: „Verwoesting van de Be- 23 graafplaats der Capellen, door Buskruid, 7 Aug. 1788," welk stuk werd aangekocht. De bibliotheek werd dit jaar verrijkt met: 1. Eene uitgebreide verzameling boeken geschenk van den beer L. A. F. H. Baron van Heeckeren. 2. Catalogus der Boekwerken, pamfletten enz. aan wezig in de Historische Verzameling der Schut terij te Amsterdamgeschenk van de Commissie voor die verzameling. 3. De in 1889 verschenen stukken der Cameraers- rekeningen van Deventergeschenk van het Bestuur dier Gemeente. 4. De door de Koninklijke Academie van Weten schappen te Amsterdam uitgegeven verslagen en mededeelingen over het jaar 1889, geschenk van het Bestuur dier Academie. 5. De door de Vereeniging tot beoefening van Over- ijselsch Regt en Geschiedenis in 1889 uitgegeven vervolgwerken, geschenk dier Vereeniging. 6. De door de „Vereinfür Hansische Geschichte" in 1889 uitgegeven werken, geschenk dier Ver eeniging. 7. Verslag van den toestand der gemeente Zutphen over het jaar 1888. 8. Revue des deux Mondes, jaarg. 1887, geschenk van den beer C. Storm Büijsing, Wethouder dezer Gemeente. 9. Mededeelingen en berichten der Geldersch-0ver- ij sselsche Maatschappij van Landbouwgeschenk dier Maatschappij.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 13