20 18 Oct. Intrekking besluit tot afschaffing van den torenwachter. Yerhooging jaarwedden Opzichters landerijen en Gemeente-reiniging. Yerhooging jaarwedde van A. A. Beekman, leeraar in de Wiskunde aan het Gymnasium. Besluit in zake aanleg en verbetering der Rozegracht. Besluit aankoop terreinen aan de Rozegracht, toebehoorende aan G. J. Meerstadt G.Jz., en H. Langenberg A.Wz., de ondergrond resp. voor f 750,en f 800,en als schadever goeding voor de amotie der gebouwen resp. f 4000,— en f 4600,—. Yaststelling Gemeente-begrooting voor 1890. Besluit tot het uitschrijven der prijsvraag voor een nieuw Raadhuis. 4 Nov. Eervol ontslag aan Mej. A. C. Kerlen als onderwijzeres aan School E. Benoeming van mej. J. P. Adelink tot on derwijzeres aan School E. Benoeming leden Commissie voor het ont werpen van een Reglement van pensioneering der Gemeente-ambtenaren. Besluit tot het aangaan met de vrijmetselaars Loge „Karei van Zweden" eener overeenkomst in zake den afstand van een aan die Loge toebehoorend terrein aan de Rozegracht. 2 Dec. Vaststelling Instructie voor den Opzichter doodgraver der Algemeene Begraafplaats. 21 2 Dee. Vaststelling verordening op de Algemeene Begraafplaats. Besluit om vooralsnog geene nadere voor schriften omtrent den dienst met tramwagens bij verordening vast te stellen. Archieven. Zooals bekend is zijn eenige lokalen onder den Wijn huistoren bestemd tot bewaarplaatsen van het Oud-archief, en tevens ingericht voor bibliotheek en museum. De heer L. A. P. H. Baron van Heeckeren op den 13 Dec. 1889 overleden, wijdde jaren lang zijne beste krachten in het belang eener goede bewaring en regeling van alles wat op dat archief enz. betrekking had. Zelfs toen zijne verkiezing als Raadslid zijne aftreding als Archi varis noodzakelijk maakte, bleef hij toch als lid der Commissie van Toezicht in dezelfde mate als vroeger zijne belangstelling toonen en zijne kunde wijden aan alles wat een en ander ten nutte kon zijn. Een woord van waardeering voor al hetgeen de heer van Heeckeren in dezen verrichtte, meenen wij daar over ter dezer plaatse niet te mogen verzwijgen. De onderwijzer J. Gimberg, tijdelijk belast met werk zaamheden voor het archief enz., heeft een aanvang gemaakt met de voorwerpen in het Museum op nieuw te catalogiseeren. De belangstelling in het archief neemt steeds toe het werd gedurende dit jaar door velen bezocht. Ook van het archief werd een goed gebruik gemaakt. Ver-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 12