16 1 Juli. Toevoeging eener Commissie van bijstand aan Burgemeester en Wethouders in zake het plan tot aanleg van den Martinetsingel. Yoor kennisgeving aangenomen de mededee- ling van den Voorzitter dat de heeren Sprin ger en Muijsken te Amsterdam zijn aange wezen als Leden der Jury die met den Ge meente-Architect het programma voor de uit te schrijven prijsvraag voor den bouw van een nieuw Stadhuis zullen opmaken. Aanvaarding van het Bestuur der Waterlei ding Exploitatie Maatschappij te Rotterdam van het Origineel der oirkonde, die op den 27 April 1889 bij de opening der waterlei ding geteekend is. 22 Juli. Voor kennisgeving aangenomen een rapport van den Opzichter der plantsoenen en lande rijen in zake het voorkomen van de plant Elodea Canadensis in de rivier de Berkel. Eervol ontslag verleend aan J. W. Croes, als Onderwijzer aan School F. Weder opdracht aan de heeren Bolderman, Goudsmit en Suringar der lessen aan de Burger-Avondschoolvroeger gegeven door Dr. W. Gleunsen wel voor het tijdvak van 1 Sept. 18891 Sept. 1890, en conti nuatie voor dien cursus der aanstelling van A. v. d. Stempel Jr. als tijdelijk Leeraar aan de Hoogere Burgerschool. Besluit in zake den aanleg van den Marti netsingel. 17 22 Juli. Verkoop van strookjes grond op de Marsch- weide aan F. B. MeisterH. R. Derksen en D. J. Lankhorst. 12 Aug. Toelating der heeren C. Storm Bug sing, Mr. F. R. PenninkDr. D. H. OrtL. A. F. H. Baron van Heeckeren en D. Albere als Raadsleden. 26 Aug. Eervol ontslag verleend aan Mej. M. A. Beins als Onderwijzeres aan School C. Benoeming van G. J. Reerink tot onderwij zer aan School F. Voorloopige vaststelling gemeente-rekening dienst 1888. Aanvulling begrooting dienst 1889 in ont vang en uitgaaf met f 42080,— wegens terug ontvangst van f 80,op elk der in bezit der Gemeente zijnde 526 aandeelen Ned. Westf. Spoorweg Maatschappij. Besluit om de prijsvraag voor den bouw van een nieuw Raadhuis zóó te doen inrichten dat er terrein gereserveerd worde voor de eventueele stichting van eene botermarkt. Besluit a. tot aankoop van 6 woningen aan de Rozegracht, in eigendom toebehoorende aan M. W. Gerritsen c.s., te zamen voor de som van f 10,000, b. tot aankoop van den ondergrond waarop een stal met bovenwoning aan die gracht in eigendom toebehoorende aan L. Smeenk c.s. voor f 1000,en tevens tot het geven eener schadevergoeding van f 4400,voor de amotie der woning. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 10