12 pel Jr. tot tijdelijk leeraar in de Staats- en Handelswetenschappen aan de Hoogere Bur gerschool en in de Staatswetenschappen aan de Burger-Avondschool. 6 Februari. De Schietvereeniging „Gelria" een bedrag van 60,toegestaan tot aankoop van eenige medailles. 5 Maart. Behoudens nadere goedkeuring door den Koning, de jaarwedde van den Commissaris van Politie met f 100,verhoogd. F. ten Hoopen benoemd tot onderwijzer en Mej. P. Yergeer tot onderwijzeres aan School IJ. Besluit het reglement van het Burger weeshuis in dien zin te wijzigendat de verpleging in of buiten het gesticht, facul tatief worde gesteldmet dien verstande dat indien de uitbesteding plaats heeft, dit niet anders geschieddedan met machtiging van Burgemeester en Wethouders. Idem Burgemeester en Wethouders te machtigen tot het te gelde maken van f 25726,verkoop van Aandeelen Nederl. Westph. Spoorweg Maatschappij ter voorzie ning in de kosten van de verlenging van den Coehoornsingel en het aanleggen der Rozenhoflaan, van den laatsten termijn der Berkeloverwèlvingde verbetering van den Boompjeswal en de vergrooting van de Be waarschool op den Paardenwal. Idem tot het gerechtelijk vervolgen van nalatige pachters. 13 5 Maart. Idem tot verkoop van bouwterrein, groot 3914 centiarenKadastraal hekend Sectie B. No. 653 ged., voor f 6211, aan C. Imming. Vaststelling van het primitief Kohier van de Hondenbelasting over 1888. Besluit tot aanbrenging van 50 a 60 stuks brandkranen bij de aan te leggen waterleiding. Idem om de pacht van het restauratiege bouw met stalling op de Veemarkt aan E- J. Brinkerhof, voor f 1231,'sjaars te gunnen. Eene bijdrage van f 500,- verleend voor de oprichting van een inklaringskantoor. 9 April. Aan G. Vas Visser en C. Pels Rijcken voorloopige vergunning verleend voor den aan leg en de exploitatie van een paardentram van Zutphen naar Brummen en van Zutphen naar Warnsveld. Aan de Wed. R. Barmentlo geb. Bensink ontheffing van pacht van weidelanden verleend^ De Heer J. W. Kesler benoemd tot Hoofd van School E. Besluit tot verkoop aan H. R. Derksen, W. D. Hissink, H. ter Beek en D. K. Lank- horstvan de perceelen land kadastraal bekend Sectie A No. 54 en 143147, ter gezamen lijke grootte van 86.48 aren. 7 Mei. Idem tot afkoopbaarstelling van eenige thinsen tegen den penning XX. Vaststelling van het primitief kohier van de Inkomsten-belasting over 1888.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 8