10 3. Verordeningen van verschillenden aard. Geene. 4. Instruction. Geene. Vernietiging of schorsing van plaatselijke verordenin gen had niet plaats. Belangrijkste zaken in den Raad behandeld in 1888. 9 Januari. De Heer A. D. P. V. van Löben Seis benoemd tot lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. De Heeren G. L. Tjeenk "Willink en Dr. W. Sneltjes benoemd tot leden der Plaat selijke Gezondheidscommissie. Den Heeren G. Vas Visser en C. Pels Rij eken voorloopige concessie verleend voor den aanleg en de exploitatie van een paar- dentramweg van Station Zutphen langs den Rijksweg in de richting van Warnsveld, voor zoover de gemeente Zutphen hierin betrokken is. Besluit den Heeren J C. van Wijk en G. v. d. Gevel te Rotterdam, concessionaris sen voor den aanleg en de exploitatie eener waterleiding binnen deze gemeente, ten be hoeve dier inrichtingin gebruik te geven a. een terrein gemeentegrond groot 1.71 Hec taren, kadastraal bekend in Sectie C. No. 99, tegen betaling eener jaarlij ksche pacht van f 75,per Hectare; h. den Drogenapstorenkadastraal bekend ge meente Zutphen, Sectie F. No. 2420. 11 9 Januari. De Burgemeester gemachtigd in het open baar te verkoopenstraatvuilhak-, snoei en brandhoutgraskoren en rietgewas papierlompenglasnevenproducten der gasfabriek enz. Besloten aan Ged. Staten machtiging te vragen tot het te gelde maken der leening van f 35000,ter voorziening in de tijdelij ke behoefte aan kasgeld. Idem den grondslag, waarnaar de pensi oensbijdrage van den leeraar J. L. Vleeming zal moeten worden berekend, te bepalen op f 100,-. 6 Februari. Aan het bestuur der Iluisvlijtschool alhier, het gebruik toegestaan van een der localen van School H. voor het onderwijs in handenarbeid. Aan H. van der Worp op nieuw voor den tijd van 12 jaar verpacht een stuk gemeen tegrond, gelegen ter rechterzijde van den straatweg op Yoorst, tegen betaling eener jaarlijksche pachtsom van f 42, Mej. B. "Vis te den Helder tot onderwij zeres aan School A. benoemd. Behandeling der bezwaren tegen de kie zerslijsten. Besluit tot het verleenen van ontheffing en restitutie van Inkomstenbelasting. Idem om aan School H. behalve het Hoofd, te benoemen twee onderwijzers en eene on derwijzeres. Aanwijzing van den Heer A. v. d. Stem-;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 7