van de werkplaats gegeven worden en hieraan zijn, het Bestuur wees hierop reeds herhaalde lijk, zeer belangrijke bewaren verbonden. Het Bestuur ontveinst zich niet, dat zoolang aan het bovengenoemd bezwaar niet kan worden tegemoet gekomendit onderwijs niet kan vol doen aan de eischen die men aan degelijk am bachtsonder wijs moet stellen. Het heeft de overtuiging verkregendat deze inrichting eerst dan tot bloei zal kunnen geraken, wanneer haar geen tijdelijk maar vaste en voldoende localiteiten ter beschikking kunnen worden ge steld, waardoor het Bestuur in de gelegenheid zoude zijn, zoodanige voorstellen te doen tot reorganisatie van het onderwijs, dat het teeken onder wijs een voornaam onderdeel van het leer plan zoude kunnen vormen. Het Bestuur voornoemd, Voorzitter A. D. P. V. van LöBEN SELS. Secretaris-Penningmeester H. L. HAMER. Bijlage H. VERSLAG- over liet Oud-Archief der Gemeente Zutphenbenevens Bibliotheek en Museum, over het jaar 1888. De werkzaamheden op liet Archief ondervonden in het begin van 1888 eene niet geringe vertraging door de ziekte en het overlijden van den assistent L. J. v. D. Velde, in wien de Commissie een bekwaam en ijverig beambte verliest, wiens taak geheel bereidwillig overge nomen werd door den onderwijzer J. GIimbërg, die zich daarvan tot groote tevredenheid der Commissie gekweten heeft, zoodat reeds zeer spoedig verschillende onafgedane zaken geregeld werden en alles weer zijn gewonen gang ging. Het lid der Commissie, de Heer L. A. F. H. baron van Heeckeren, ging voort met het beschrijven der oorkonden en inventariseerde het omvangrijke archief van het klooster Isendoorn. ZüTPHEN, den 26 Februari 1889.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 72