2 Onderwijs. Het leerplan ondervond geen wijziging. De Commissie betuigt volgaarnedat het onderwijs met veel opgewektheid en niet zonder vrucht gegeven wordt. Leerlingen. Op 1 Januari waren 10 niet-betalende leer lingen op de School aanwezig. Drie hunner H. J. van Aanholt, W.* J. SCHOOLDERMAN en W. C. VAN DER StAAIJ verlieten in het voorjaar de School. De heide eorstgenoemden hadden 3^ jaar, de laatstgenoemde 2i jaar het onderwijs met goed gevolg genoten. Overeenkomstig Art. 15 van het Reglement ontvingen zij bij hun vertrek een stel gereed schappen. In den loop van het jaar werden 5 nieuwe leerlingen ingeschreven, een voor het meubel maken en vier voor het timmeren. Een dezer verliet echter in de maand Mei de School wegens gebrek aan lust, terwijl twee anderen in September de School moesten verlatentoen het bleekdat zijwegens onvoldoende kennis, niet tot de lessen van de Burger-Avondschool konden worden toegelaten. Bovendien had een der oud-leerlingen in Februari de school verlaten, toen het gebleken was, dat hij om redenen van gezondheid een ander beroep moest kiezen. Op het eind van het jaar waren alzoo slechts acht niet-betalende leerlingen op de school aan- 3 wezigwaarvan 2 voor het meubelmaken en 6 voor liet timmeren. De cursus 1887/1888 voor betalende leerlin gen als bedoeld in Art. 2 Sub a van het Reglement, werd door acht leerlingen gevolgd. Yoor het modelmaken als bedoeld in art. 2 Sub b van het Reglement, hebben zich geen leerlingen aangemeld. Materialen. De administratie over de materialen en het magazijn toont aandat in het geheel aan mate rialen is gebruikt voor een bedrag van f 225.15 hiervan is aan verkoopbare voorwerpen verantwoord voor een bedrag van „211.22 zoodat voor verlies aan materialen en voor oefeningstukken is te stellen een bedrag van14.93 Onder de 211.22 is begrepen een bedrag van f 11.wegens eene aan de Gemeente Zutphen afgeleverde schoolbank en een bedrag van f 28.625 wegens voorwerpen ten behoeve van de Werkschool zelf vervaardigd. Gebouw. In het begin van dit jaar werden eenige lokalen van de zoogenaamde Waliën-kazerne in gebruik genomen. Yoor het tegenwoordig aantal leerlingen kunnen deze lokalen als zeer geschikt voor het onderwijs beschouwd worden. Het valt echter niet te ontkennen, dat eenige meerdere lokaliteit, het onderwijs, vooral het teeken-onderwijszeer ten goede zou komen. Thans moet dat onderwijs in een gedeelte

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 71