/IV Op de Nieuwstad 98 Kinderen. Op den Paardenwal: 448 Kinderen. In de Hoven 116 Kinderen. Mevrouw Erdbrink, die sedert de oprichting der Be waarscholen in onze Commissie zitting hadzag zich wegens haren hoogen leeftijd genoodzaakt haar mandaat neer te leggen. Door Burgemeester en Wethouders werd in hare plaats benoemd hare dochter Mejuffrouw Rudolphine Erdbrink. Overigens kwam in de samenstelling der Commissie geene verandering. De Scholen werden geregeld door de Dames-leden der Commissie bezocht en onze vergaderingen hadden maan delijks plaats. De Commissie voor de Bewaarscholen P. H. UMBGROVE Voorzitter. J. B. SüLNER, Secretaris. Bijlage Gr. VERSLAG- over den toestand der WERKSCHOOL te Zutphen over 1888, zijnde dit het vierde jaarverslag, uitge bracht overeenkomstig Art. 17 van het Reglement. Bestuur. Het Bestuur, dat sedert de oprichting dezer inrichting geen verandering had ondergaan, leed in dit jaar een gevoelig verlies door het vertrek van zijnen hooggewaardeerden Voor zitter, den Heer R. O. van Manen, naar Middelburg, alwaar hij tot waarnemend Hoofd ingenieur van 's Rijks-Waterstaat in het 11e District benoemd werd. In de hierdoor ontstane vacature voorzag de Raad in zijne vergadering van den 4cïen Juni, door in zijne plaats den Heer A. D. P. V. van Löben Sels te benoemendie zich deze be noeming liet welgevallen. In de bestuursver gadering van den 17 Juni werd aan het nieuw benoemde lid het Voorzitterschap opgedragen. De Heer H. L. Hamer die, ingevolge Art. 9 van het Reglement, op 31 December zou aftreden, werd in de Raadsvergadering van den 5 November opnieuw tot lid benoemd. ZuTPHEN, Maart 1889.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 70