8 dering zijne taak naar behooren en geeft blijken van geschiktheid en ijver. Kan enz. De inrichting der vierde en vijfde klasse van School B. voldoet tot dusver nog niet aan het doel, waarmede zij is in 't leven geroepenzij maakt daarom op dit oogenblik bij de Commissie een punt van ernstig onderzoek uit. De Heer Ansink, eerste onderwijzer aan school E. heeft gedurende den tijd dat in de vacature van Hoofd dier school nog niet voorzien was, met ijver en nauwge zetheid de functiën van hoofd dier School vervuld. In de samenstelling der Commissie hebben geene ver anderingen plaats gegrepen. De Heer J. A. Yrugtman die aan de beurt van aftreding was, is in de Raadszitting van 3 December als zoodanig herbenoemd. Yan het schooltoezicht woonde alleen de Heer Districts schoolopziener de vergaderingen der Commissie bij. De zeer gewaardeerde medewerking van het dagelijksch bestuur werd ook dit jaar door de Commissie ten zeerste op prijs gesteld. De plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs te Zutphen, Zutphen, A. Gr. KOK, 5 Februari 1889. Voorzitter. B. C. GOUDSMIT, Secretaris. Bijlage F1. VERSLAG omtrent den toestand der Gesubsidieerde BEWAARSCHOLEN in de Gemeente Zutphen over liet jaar 1888 opgemaakt ingevolge art. 26 der Veror dening op die Scholen. De localen waarin de Bewaarscholen worden gehouden zijn thans allen in een goeden toestand. Door de verbouwing der School aan den Paardenwal voldoet deze thans aan de vereischten voor een dergelijke School. In het personeel op de Bewaarscholen kwam weinig verandering. Alleen Mejuffrouw M. Stegeman werd op haar verzoek eervol ontslagen als helpster en vervangen door Mejuffrouw A. Moriiéeterwijl als nieuwe helpster werd aangesteld Mejuffrouw C. van Seventer. Over den gang van het onderwijs alsmede over den lust en den ijver van het onderwijzend en hulppersoneel kan de Commissie hare tevredenheid betuigen Het aantal kinderen op de verschillende Scholen be droeg op 31 December 1888

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 69