4 onderwijzer G. J. II arm sen wegens ongesteldheid van 12 Januari tot 1 Augustus uit de school afwezig. Yan 15 Januari tot 1 Mei werd in die tijdelijke vacature voorzien door de tijdelijke aanstelling van den Heer T. H. van der Yeen en van 1 Mei tot 1 Augustus door die van den Heer H. de Boer. Daar de Heer G. J. Harmsen wegens vertrek naar Doetinchem niet meer als onderwijzer optrad, werd de Heer H. de Boer met ingang van 1 Augustus definitief in zijne plaats aangesteld. Het onderwijzend personeel aan die school werd uit gebreid door de aanstelling van den Heer W. A. Zeiler, die op 1 November in functie trad. Aan de bijzondere school van Mej. Calcar is Mej. A. Ort niet langer werkzaam als onderwijzeres in de Hoogduitsche taal. In die vacature was in den aanvang van dit jaar nog niet voorzien. De toestand der gebouwen en lokalen van de openbare scholen is met uitzondering van dien van School H. over het algemeen hoogst bevredigend. Daar echter de plaats voor de nieuwe school reeds is aangewezen en het dus te verwachten is, dat met den bouw spoedig een aanvang zal worden gemaakt, acht de Commissie het overbodig de gebreken der oude school, die den Raad reeds bekend zijn uit de dagen, dat School D. daar gevestigd wasop nieuw in het licht te stellen. De Commissie wijst er op, dat in School B. in het eerste lokaal aan de rechterzijde van den gang de venti latie en het licht te wenschen overlaten. 5 Op School G. is de ventilatie het minst goed van al de openbare scholen. Wat de schoolbanken van School G. betreft, die ge heel onvoldoende zijn, verwijzen wij naar het vorige jaarverslag. Ook zoude eene splitsing der lokalen van die school zeer in het belang van het onderwijs zijn. Ook op school E. is eene verdeeling van de lokalen 1 en 4 in tweeën zeer gewenscht. De schoolbanken oud-model op School B. zijn vervan gen door banken Amerikaansch model, die zeer goed voldoen. De toestand der lokalen van de Roomsch-Katholieke jongensschool laat, wat ventilatie en ruimte betreft, te wenschen over. De lokalen der overige bijzondere scho len geven geen stof tot bijzondere opmerkingen. Het aantal leerlingen op ieder der scholen aanwezig blijkt uit de volgende tabel

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 67