De Heer F. ten Hoopen, die als tijdelijk onderwijzer aan School H. was aangesteld, verliet eveneens op 19 Januari School E.de vacature werd niet vervuld. Den 15cIen October vertrok de Heer Gr. L. Rutgers die wegens zijne benoeming tot hoofd der School te Noorddijkgemeente Needein de Raadszitting van 27 Augustus eervol ontslagen wasals onderwijzer aan School E. In zijne plaats werd in de Raadszitting van den 3llca December aangesteld de Heer "W. Meijer die den lstcn Januari van dit jaar in functie trad. Van 15 October tot aan het einde van het jaar werd in de vacature tijdelijk voorzien door de aanstelling van mej. B. Sijperda van Tjerk werd. Den 27sten Augustus werd de Heer C. L. Fahro eervol ontslagen aan School E. en overgeplaatst naar School H. Aan School F. werd de Heer J. W. Langeler in de Raadszitting van 22 October eervol ontslagen als onder wijzer, wegens zijn vertrek naar "VVeesp. Van 1 December, den datum van zijn vertrek, tot aan het optreden van den Heer J. W. Croes, die in de Raadszitting van 3 December tot onderwijzer aan School F. benoemd was en den Ist1'11 Januari van dit jaar in functie trad, werden de lessen waargenomen door mej. C. S. IIeinsius. Toen gedurende de mazelen-epidemie het grootste ge deelte van School F. ontvolkt was, heeft de Heer de Wildt tijdelijk les gegeven aan School B.waar de Heer Tobi wegens ongesteldheid afwezig was. Aan de nieuwe School H. trad, zooals we reeds mede deelden, den 19clen Januari als hoofd op, de Heer C. van der Vlies, tot dien datum hoofd van School E. 3 Do tijdelijke aanstelling van den Heer F. ten Hoopen werd in de Raadszitting van 4 Maart veranderd in eene definitieve aanstelling, terwijl op dienzelfden datum mej. P. Vergeer als onderwijzeres werd aangesteld. Den 15den Februari werd de Heer W. Meijer als tijdelijk onderwijzer aan school H. geplaatst. Daar mej. P. Vergeer eerst 1 Juni hare betrekking aan School H. kon aanvaarden, werd mej. S. M. Adelink den 121(,|> Maart tijdelijk als onderwijzeres aangesteld. Den 8sten Mei vertrok de tijdelijke onderwijzer W. Meijer ten einde zijne militieplichten te vervullen. Den lsten September trad ook de Heer Fahro in functie aan School II.zoodat toen de hulp van mej. Adelink niet meer noodig was. De Heer F. ten Hoopen werd den 30s,(111 April als eerste onderwijzer aangewezen. Bij den ingang van dit jaar bestond dus het onderwijzend personeel aan School II. uit het hoofdden Heer C. van der Vlies, de onderwijzers F. ten Hoopen en C. L. Fahro en mej. P. Vergeer. De avond-herhalingsschool, vroeger verbonden aan School E.is sedert het openen van School H. aan laatstgenoemde school verbonden. Het gevolg hiervan was, dat mej. A. C. Kerlen in de Raadszitting van 21 December eervol ontslagen werd als onderwijzeres aan die herhalings school en vervangen werd door mej. P. Vergeer. Aan de Roomsch-Katholieke jongensschool werd de Heer J. C. J. van Bemmel, die den l8ten Juni naar Geertruidenberg vertrokvervangen door den Heer P. J. Küster. Aan de School voor Ohr. Nat. Onderwijs was de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 66