In de le klasse 10 leerlingen. t 4e 10 5e 9 6e 13 in welk getal tot op 1 Januari 1889 geen verandering kwam. Vergeleken met het voorgaande jaar mogen wij ons alzoo in eene vermeerdering van het getal leerlingen met 4 verheugen. Het College van Curatoren leed een verlies door het vertrek van Mr. M. Baron Mackay, die zich bij zijne optreding als Minister van Binnenlandsche Zaken op 24 April 1888 genoodzaakt zag zijn ontslag als Curator te vragen, wat hem door den Gemeenteraad op de meest eervolle wijze werd verleend. Met leedwezen zagen wij hem, die gedurende tal van jaren, tevens als secretaris van ons College, de belangen van het Zutphensch Gym nasium met ijver en nauwgezetheid had behartigd, van ons heen gaan. Den 4den Juni 1888 werd door den Raad in zijne plaats tot Curator benoemd Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge. Het Secretariaat werd opgedragen aan Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer. In het personeel der leeraren kwam in den loop van dit jaar geen verandering. Rector en leeraren kweten zich over het algemeen met lust en ijver van hunne niet altijd even gemakkelijke taak. Slechts eenmaal werd onze tusschenkomst in een met een der leeraren en een leerling gerezen moeielijkheid inge roepen. 5 Raadzaam achten wij het er reeds nu op te wijzen dat van ons in den loop van het thans ingetreden jaar een voorstel tot verhooging van het tractement van den Heer A. A. Beekman, leeraar in de Wiskunde, kan worden verwacht. Het gebouw en de leermiddelen bevinden zich in goe den staat; de laatste werden voor zooveel noodig behoorlijk aangevuld. Ook de bibliotheek werd met eenige werken verrijkt. Curatoren van liet Gymnasium te Zutphen, T. K. M. von BAUMHAUER, President. D. W. van ANDRINGA de KEMPENAER, Secretaris. Zutphen, Maart 1889. „2e 15

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 56