weinig nut zouden stichten. Van desinfectie toch is weinig heü te verwachten en het sluiten der scholen zou slechts n gevolge hebben, dat de epidemie van veel langeren uur werd, zonder merkbaar de verspreiding in de ge meente te beletten. Ook de Inspecteur van het Genees kundig Staatstoezicht was van hetzelfde gevoelen. Het gemeentebestuur besloot dus, in overleg met den Voorzitter der Gezondheids-commissie, niet tot sluiting der scholen over te gaan. In verband met dit onderwerp hesprak de commissie ook de wenschelijkheid om de mazelen van de lijst der epidemische ziekten te schrappen en om de verplichting op te heffen tot het aanplakken der biljetten. De Voor zitter der Commissie heeft er zich dus mede belast deze zaak m den Geneeskundigen Raad ter sprake te brengen en aldaar m dezen geest een voorstel te doen. Dit voor af el werd in de vergadering van den Geneeskundigen Raad verworpen, doch heeft de aandacht van de Genees- undige Inspecteurs op dit punt gevestigd, onder welke o. a. de Inspecteur voor Drenthe en Overijssel zich zeer voor de afschaffing der verplichte aangifte verklaard heeft Den 25en Februari 1888 werd door den Voorzitter eene buitengewone vergadering onzer Commissie belegd naar aanleiding van een schrijven van den Geneeskundigen adjunct-inspecteur Dr. Post, die eene samenkomst met §ezon(iheidscommissie wenschte te hebben, ten einde met haar van gedachten te wisselen over de plannen voor het lazareth bij het nieuw gebouwde ziekenhuis alhier ze vergadering werd, op verzoek van Dr. Post bij gewoond door de beide architecten van het nieuwe' zie kenhuis, die omtrent de plannen en teekeningen de noodige inlichtingen verstrekten. Die inlichtingen waren, zoowel wat den inhoud als de inrichting der localen betreft, over het algemeen bevredigend en zoowel de Commissie als de adjunct-inspecteur konden zich daarmede wel ver eenigen. Van tijd tot tijd heeft de Commissie gemeend de aandacht der politie te moeten vestigen op onreinheid der stratenzinkputtenenz. Zoo werd o.a. in de maand Februari den Commissaris van Politie verzochtop de verontreiniging van zinkputten met allerlei vuildarmenenz.zelfs met faecaliën beter toezicht te doen houden, terwijl in de maand November de aandacht van den Commissaris van Politie werd gevestigd op het vervoer der tonnen van den fae- caliëndienstwelk vervoer dikwijls zoo ruw geschiedt, dat de inhoud der tonnen op de straten terecht komt. Ook schijnen de tonnen niet altijd goed afgesloten te worden en door de verbruikers ook voor andere doel einden gebezigd te wordenzoodat zij dikwijls veel te vol worden afgeleverd. Het zou dus aanbeveling verdienen dat tonnen, die te vol zijn, werden geweigerd door de beambten. In beide gevallen werd door den Com missaris van politie met de meeste bereidwilligheid zijne medewerking toegezegd. In den loop van het jaar hield zich de commissie bezig met het onderzoek van de alhier verkochte biersoorten op salicylzuureene stof, die, volgens het oordeel der meeste deskundigen, op den duur nadeelig op de gezond heid werkt. Tot nog toe werd in geen der onderzochte biersoorten salicylzuur gevonden. Wel werd dit door den heer Snijders aangetroffen in eenige monsters bier, die

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 53