48 Aan gemiddeld 25 personen hier ter stede werd iederen dag gratis een portie bouillon verstrekt, terwijl 203 por ties ijs voor geneeskundig gebruik aan zieken buiten het gesticht werden uitgegeven. De algemeene gezondheidstoestand was voldoende. Voor de godsdienstige belangen der patiënten werd behoorlijk zorg gedragen. Doordien aan de pachters der boerenerven, met het oog op den ongunstigen toestand waarin de landbouw verkeert, 10% remissie hunner pachtsom werd ge geven, bedroeg de opbrengst van deze in 1888, in plaats van f 9304,— slechts f 8359,—. Zoowel de boerenerven als de aan het gesticht behoo- rende landerijen en bosschen, werden behoorlijk onder houden en verkeeren in goeden staat. Behalve het gewoon onderhoud hebben de werken aan het gesticht zelf verricht, hoofdzakelijk bestaan in: 1. De kamer van den lsten geneesheer werd, door mid del eener communicatiedeur, aan het daaraan gren zende kantoor van den Rentmeester verbonden, ter wijl een der kamers op de bovenverdieping boven e vroegere dokterskamer, werd ingericht tot kamer voor den Dten geneesheer. De deur der wachtkamer naar de vroegere Dokterskamer werd dicht gemet seld en daardoor de communicatie met het gesticht afgesloten. 2. Ten einde de badkamer aldaar te vergrooten werd e hoofdtrap in de onrustige mannenafdeeling ver plaatst. 3. De vloeren en kasten in de beide groote badkamers aan de mannen- en vrouwenafdeeling werden ver- 49 nieuwd. Er werd een aanvang gemaakt met het vervangen der zinken badkuipen, welke zeer spoe dig onbruikbaar werden door de temperatuur ver andering door geëmailleerd ijzeren- en porceleinen kuipen. 4. De buitendeuren en glasramen aan de plaats der onrustige 4e klasse mannen-afdeeling werden groo- tendeels vernieuwd. 5. Aan de eetzaal le klasse der vrouwen-afdeeling zijn nieuwe glaskozijnen met spiegelglas aangebracht, waardoor de sombere indrukwelke dit vertrek vroeger maakte, is weggenomen. 6. Daar de veranda vóór de eetzaal 2lle klasse vrouwen afdeeling veel ook bij minder gunstig weder gebruikt wordt, is deze vergroot en voorzien van glasdeuren en ramen. 7. Ten einde betere luchtverversching in de slaapkamers der vrouwen-afdeeling te verkrijgen, zijn aldaar een paar nieuwe glaskozijnen met naar beneden schui vende glasramen geplaatst, welke zoodanig voldoen, dat dit werk aan de overige vertrekken der afdeeling zal worden voortgezet. 8. Daar, bij vochtig weder, de patiënten veel gebruik maken van de binnen- en buitentuinen, zijn op ver scheidene plaatsen de trottoirs aldaar aanmerkelijk vergroot of vernieuwd. 9. Het aan den Coehoornsingel gebouwde nieuwe Zie kenhuis is in het najaar door den aannemer opgele verd. Het binnen-verfwerk zal den lsten April a. s. gereed zijn. De verschillende leidingen voor gas en 4

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 26