44 Aangetast van 13 Maart tot de epidemisch verklaring, zijnde 12 Mei, 165 personen, waarvan 8 overleden; van 12 Mei tot de opheffing der epidemisch verklaring op 30 Julijzijn aangegeven als te zijn aangetast 408 personen, wuarvan 27 zijn overleden, vervolgens is van 30 Julij tot het einde des jaars aangifte gedaan, dat zijn aange tast 39 personen, waarvan er geen zijn overleden, terwijl wordt opgemerkt dat alhier nog aan mazelen zijn over leden 49 personenwaarvan geen aangifte was gedaan als door die ziekte te zijn aangetast, omdat meerdere gevallen in 't zelfde gezin voorkwamen. In het begin der maand September openbaarden zich tdhier gevallen van Roodvonk, welke ziekte zoo toenam dat door den Heer Adjunct-Inspecteur van het Genees- kundig Staatstoezicht, hij schrijven d.d. 29 September 1888, No. 425/21, de mededeeling is gedaan, dat die ziekte, te rekenen van 29 September, epidemisch in deze Gemeente voorkwamwaarvan de opheffing heeft plaats gevonden hij schrijven d.d. 31 December 1888, No. 599/157, van genoemden ambtenaar, te rekenen van 31 December 1.1. Aangegeven als door die ziekte te zijn aangetast, van 5 Sept. tot de epidemisch verklaring op 29 Sept 24 personen, waarvan 1 persoon is overleden; van 29 Sept. tot aan de opheffing der epidemisch verklaring, zijnde 31 Dec., aangegeven als aangetast 68 personen, waarvan er 2 zijn overleden. In 1888 kwamen in deze Gemeente nog voor 12 ge vallen van Diptheritis, waarvan één met doodelijken afloop, en één geval van Febris Typhoidea. Van Gemeentewege werden ter voorkoming van verdere 45 uitbreidingalle mogelijke voorzorgsmaatregelen genomen, vooral in de buurten der mindergegoeden in ruime mate de ontsmettingsmiddelen toegepast en kosteloos de noodige hulp verleend. c. Begraafplaatsen. In deze gemeente bestaan twee begraafplaatsen, n.l. 1. Eene Algemeene Begraafplaats huiten de voormalige Laarpoort. 2. Eene Begraafplaats voor Israëlieten huiten de voor malige Spittaalpoort. De eerste is in twee hoofdafdeelingen verdeeld, waar van de eene bestemd is voor Protestanten, de andere voor Roomsch-Katholieken. Elke hoofdafdeeling is ver deeld in vier klassen. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op heide begraafplaatsen ter aarde besteld a. Op de algemeene begraafplaats, afdeeling Protestanten399 Roomsch-Katholieken89 b. Op de begraafplaats voor Israëlieten 8 Te zamen 496 Beide begraafplaatsen verkeeren in voldoenden staat en voldoen aan de behoefte, zoodat wijziging in de in richting of uitbreiding niet noodig is. d. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigengestichten. In het Oude- en Nieuwe Gasthuis alhier, waarin een Ziekenhuis en een Krankzinnigengesticht onder één be heer vereenigd zijn, werden in 1888 verpleegd:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 24