42 Alle buizen zijn vóór zij gelegd werden geperst onder een druk van 15 atmospheren. Van de geheele benoodigde hoeveelheid tot eene lengte van 16000 Meter zijn slechts 19 stuks buizen behoeven te worden afgekeurd. Neemt men hierbij nog in aan merking dat dit voor het grootste gedeelte aan het over laden is te wijten, dan is een en ander wel een bewijs voor de deugdelijkheid. Op verschillende plaatsen zijn in de buisleiding afsluiters geplaatst, terwijl daar waar noodig brandkranen zijn aangebracht. Tengevolge van ongunstige weersgesteldheid en de vele hindernissen die zich in den bodem in den vorm van riolen, oude muren, puin, enz. voordeden, ondervond het buisleggen groote vertraging. Tot heden werd in het geheel gelegd 13400 strekkende Meter buis, benevens geplaatst 70 afsluiters en gesteld 84 brandkranenterwijl aan de voltooiing van het geheele Buizennet met kracht wordt doorgewerkt. Telefoon. Eene bovengrondsche electrische geleiding werd aange legd, ten einde het Pompstation telefonisch te verbinden met het Bureau der "Waterleiding en de Politiewacht Deze laatste verbinding is hoofdzakelijk gemaakt met het oog op het geven van brandseinen aan den Machinist gedurende den nacht. Als gevolg van het bovenstaande laat het zich aanzien, dat het geheele werk in de maand April a.s. en dus vóór den bestemden tijd gereed, en tot waterlevering zal zijn opgeleverd. 43 HOOFDSTUK V Ia. Medische Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. De toestand der openbare straten, pleinen, wegen en openbare gebouwen binnen deze Gemeentewas voldoende. Yoor de reinheid werd behoorlijk zorg gedragen. Op dezelfde wijze als in 't vorig jaar werden de straten en pleinenbij warm wedereenige malen per dag besproeid. Yoor den geregelden afloop der riolen en goten en voor het schoonhouden der openbare privaten en urinoirs werd eveneens behoorlijk gezorgd. Yoor bijzonderheden omtrent een en ander, alsmede aangaande het tonnenstelsel, hebben wij de eer te ver wijzen naar Bijlage A achter dit verslag. b. Ifeerschende ziekten. In de maand Maart is aangifte gedaan van het voor komen van gevallen van Mazelendie zoo zijn toegeno men, dat door den Heer Adjunct-Inspecteur van het Geneeskundig Staatstoezicht bij brief d.d. 12 Mei 1888, No. 216/11, de mededeeling is gedaan dat die ziekte alhier epidemisch voorkwam, te rekenen van 12 Mei 1888, terwijl door genoemden ambtenaar, bij schrijven van 30 Julij 1888, No. 336/114, ingaande 30 Julij 1888, de de epidemisch verklaring is opgeheven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 23