40 welke zich onder flauw beloop met het maaiveld veree nigen, zijn bekleed met zoden. Het bovenvlak is gedeeltelijk bestraat en gedeeltelijk begrind. De hoogte biervan bedraagt 9.50 M. -+- AP., terwijl de hoogst bekende waterstand bij overstrooming was 8.96 M. -+- A.P.zoodat het terrein ruim 59 c.M. liooger ligt, en alzoo voldoende gevrijwaard is. Nabij bet Machinegebouw bevinden zich een samenstel van buizen en afsluiters, benevens een brandkraan, om in geval van brand zelfstandige dadelijke hulp te kunnen bieden. Yan uit het Machinegebouw loopt de drukleiding dooi den Hengeloschen weg, het Weiland en den Emmerik- schen weg naar de stad en den watertoren. Watertoren. De Drogenapstoren is tot Watertoren ingericht. Het Hoogreservoir is van plaatijzer geconstrueerd en is circelvormig met vrijhangenden gebombeerden bodem. De diameter is 5.75 M.terwijl de hoogte bedraagt 7.25 M. Alle platen zijn dubbel geklonken. De staande wand draagt op gegoten ijzeren stoelen bevestigd op een circelvormigen ijzeren ligger, die gesteund wordt door twee hoog kruiselings over elkander gelegde ijzeren balken. De bovenkant van het reservoir heeft eene hoogte van 29 M. boven den beganen grond. In het midden van den Toren werden geplaatst dije standbuizen, dragende op ijzeren stoelen, waarvan twee verbonden met de buisleiding in de stad Yan de twee buitenste buizen dient een tot aanvoer van water in het reservoir, deze gaat tot in don bodem 41 en is voorzien van een hoed met een gaatje, waarvan de gezamenlijke doorsnede gelijk is aan die der buis terwijl de andere tot beneden den bovenkant in het reservoir staat en dient tot afvoer voor het geval dat er te veel water zoude opgepompt worden. De middelste standbuis gaat door en boven het reservoir tot eene hoogte van 38 M. boven den beganen grond, en heeft op die hoogte een dubbelen overstort. Deze buis dient om ingeval van brand meer druk in het buizennet te brengen. Op het bestaande metselwerk van den Toren is een gedeelte nieuw opgetrokkenen hierop geplaatst een stevig verankerde ijzeren torenspits, bekleed met eene houten beschieting en voorzien van eene leibedekking. De Spits is bekroond met eene windvaan ter hoogte van ruim 8 M.deze bestaat uit een toepasselijke voor stelling die zoowel het karakter van den Toren als dat van de Waterleiding in zich vereenigt. Het geheel verheft zich 57 Meter boven den beganen grond Verder ie den Toren voorzien van eene bliksemafleider en wordt gerestaureerd in overeenstemming met het oor spronkelijke idee. Buizennet. Het Buizennet is zamengesteld uit pijpleidingen ter inwendige diameter van 200, 150, 100 en 80 m.M. De buizen zijn van gegoten ijzer en zoowel in- als uitwendig bestreken met Dr. Anges Smith's mixture. Ze zijn van Engelsch fabriekaat, en hebben ieder eene lengte van 2.75 Meter.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 22