34 Noorderhaven voor de som van 945 De kaden langs de Zuiderhaven werden belangrijk hersteld en opgehoogd. De binnengracht werd voortdurend met zorg gespuid en geregeld schoon gehouden. De onkosten hebben bedragen f 1195922 Wandelplaatsen en Plantsoenen. De plantsoenen en wandelplaatsen werden zooveel mo gelijk in goeden staat onderhouden. Door het hooge water en den langdurigen winter had het plantsoen in het Coenenspark veel geleden, zoodat de gewone voorjaarswerkzaamheden zeer vertraagd werden. Daar het geheele jaar de waterstand hoog waskon uit den grooten vijver niet meer zand gegraven worden en hadden de nieuw aangelegde en bezaaide taluds veel te lijden. Het gazon aan de IJsselkade werd geheel en aan het Stationsplein gedeeltelijk bemest en omgespit. Uit de kweekerij werden op verschillende plaatsen ruim heesters en andere gewassen verplant, terwijl de jongeaangekweekte conifeeren naar den tuin in de Witte Hoed werden overgebracht. De aanleg van den Boompjeswal, waarmede reeds in ecember van 1887 een aanvang was gemaakt, kwam tot stand. (De vrees voor vernieling en beschadiging, door de vele passage, vooral van de schooljeugd naar de Polsbroek, is niet gegrond geweest, daar het publiek dit plantsoen zeer in waarde houdt.) 35 De uitgaven voor het onderhoud en den aanleg van het plantsoen bedroegen de som van f 5749.845. Begraafplaatsen. Met de verbetering van het plantsoen op de algemeene begraafplaats werd voortgegaan. De kosten van onderhoud bedroegen 1104.08. Openbare verlichting. Het getal der gaslantaars vermeerderde tot 379. De verlichting geschiedde gedurende 880045 uren. Brandbluschmiddelen. Deze verkeeren in voldoenden toestand. De le aanjager op den Paarden wal vorderde eene be langrijke herstelling aan den windketel. De kosten van onderhoud bedroegen de som van f 270.63s. Gemeentereiniging. Omtrent dezen tak van dienst hebben wij de eer te verwijzen naar het Verslag der betrokken Commissie hetwelk als Bijlage A hierachter is gevoegd. Waterleiding. Van de Concessionarissen ontvingen wij het hieronder volgende verslag over den aanleg der waterleiding.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 19