28 Tengevolge van de verbouwing der bewaarschool op en Paardenwal werd een open speelplaats aan de West zijde gemaakt en door een liek afgescheiden waarvoor een gedeelte van het terrein in huur bij de firma Gr. Lij- se n, werd gebruikt nadat daarvan vooraf de onze°-ging was geschied. Met den Heer Schultz werd overeengekomen bij het verbouwen van zijn woonhuis in de Hospitaalstraat de voorgevel m de rooilijn terug te bouwen; de daardoor vrijkomenden grond werd bij het trottroir gevoegd Op de Rozengracht werden 3 woningen aangekocht en gesloopt. Aan de Heeren Vas Visser en Pels Rijken werd concessie verleend tot het aanleggen van een paardentram tusschen Brummen, Zutphen, Warnsveld, en het Ie». gen van spoorregels daarvoor in den openbare weg binnen de gemeente. Gedurende het jaar 1888 werden 186 aanvragen of kennisgevingen omtrent het verbouwen of veranderen van werken aan of m den openbaren weg behandeld 21 woningen en gebouwen werden geheel afgebroken en herbouwd, terwijl er 5G nieuwe woningen werden ge- De kosten van onderhoud bedroegen f 468ó,- aanleg en verbetering 79013$ Wegen en Voetpaden. De verschillende wegen en voetpaden werden gehou den naar behooren onderhouden. 29 Op den Vliegendijk werd eene proef genomen met geknopte bazalt ter vervanging der gewone onderhouds- grint. Voor de verlenging van den Coehoornsingel van den Deventerweg langs het nieuwe Gasthuis werden onder handelingen gevoerd met de huurders en gebruikers van van grond aan den Berkelvoor den aanleg van dien Singel benoodigd. Aan de wed. R. Wigman werd de thins op dien grond opgezegd en tot vergoeding wegens directe ontruiming een ander gedeelte tuingrond gelegen aan den Buiten singel aan haar in eigendom afgestaan. Nadat de onderhandelingen ten einde gebracht waren, werd het plan tot aanleg van dien singel speciaal de daarbij voorgestelde verandering en overbrugging van „de Berkel" ter goedkeuring ingezonden aan het bestuur van het Berkel waterschap. Door dat bestuur werd geadviseerd de overbrugging niet zooals voorgesteld was over de hoofdgracht, maar over de Berkel zelve te doen plaats hebben, waartoe door den Raad werd besloten. Daarna konden de bestedingsstukken worden opgemaakt en werd op 21 December 1888 aanbesteed het afwerken van den Coehoornsingel en den Rozenhoflaan en het maken eener ijzeren brug over de Berkel in 2 perceelen te zamen voor f 9062, Inmiddels was met het ophoogen van het eerste ge deelte van dien singel, alsook met het ophoogen van de Rozenhoflaan en het aanplempen van een gedeelte van de Lamme Berkel reeds in het begin des jaars met kracht begonnende daartoe benoodigde grond was gegraven

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 16