26 De levering van kachelpijpen aan J. Remmelink voor 23 ets. per K.G. Openbare Pompen. De pomp op den Paarden wal werd verplaatst. Het onderhoud der openbare pompen werd opnieuw voor drie jaren aanbesteed aan W. Blom voor f 579 Straten, Pleinen en Riolen. Op den Boompjeswal werd de nieuwe rijweg tusschen de Laarstraat en de Hospitaalstraat met klinkers bestraat. Tengevolge van de verbouwing van bet pakhuis van Hakmsen aan den Tadamasingel werd die Singel over eene lengte van 50 M. afgegraven onder gelijk profiel met het overige gebracht en opnieuw bestraat. Langs den Berkelsingel werd het voetpad tusschen de Melatensteeg en de David Evekinksstraat met klinkers bestraat. Langs de door Haijtink nieuw gebouwde woningen aan den Graaf Otto Singel tusschen de Laarstraat en de Groensteeg werd een verhoogd voetpad gelegd. Het bestrate voetpad langs den Coehoornsingcl werd verlengd langs de nieuw gebouwde woningen aldaar. In den Rozenhoflaan werd aan de Noordzijde een be straat voetpad gelegd. Tot verbetering der afwatering werd een nieuw bui zenriool gelegd op de IJsselkade. In den Coehoornsingelin de Rozenhoflaan en in het 27 gedempte gedeelte der Lamme Berkel bij den Deventer- weg werden nieuwe riolen gelegd. Tot afscheiding van het terrein in hup' bij Reinders werd langs den Deventerweg een ijzeren hek op steenen voetmuur geplaatst. In den loop van het jaar werden in bijna alle straten de buizen voor de waterleiding gelegd; door het nazak- ken en inklinken der sleuvenalsmede door het opbreken tot het maken van aansluitingen voor particulieren is het te voorzien, dat binnen de eerst volgende jaren de toestand van het plaveisel, tot heden in het algemeen zeer voldoendewel iets te wenschen zal overlaten. Door een zorgvuldig onderhoud zal getracht worden hierin zooveel mogelijk te voorzien. De verschillende materialen werden na gehouden in schrijving geleverd: De straatklinkers voor f 11.34 per 1000 st. Diverse partijen rioolbuizen te zamen voor f 900, Met Wunderirk, eigenaar van woningen in de Melatensteeg werd eene overeenkomst aangegaan tot het afbreken van eenige woningen en tot afstand van grond tot verbreoding der Melatensteegzijnde hiermede de in 1880 begonnen verbreeding aldaar voltooid. Met de "Wed. Schultz werden onderhandelingen aan geknoopt tot wegruiming van het hoekhuis tusschen den Boompjeswal en den Martinetsingel. Met de heeren Goldenberg en Engei.berts werden onderhandelingen gevoerd tot verkrijging van grond rond om den Drogenapstoren. Aan H. Haijtisk werd bij wijze van rooiing een stre- pel grond afgestaan langs den Graaf-Ottosingel.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 15