22 3. De woning van den Congierge van het Raadhuis. 4. De stadstimmerwinkel met bijbehoorende bergplaat sen en opzichterswoning aan het 's Gravenhof. 5. De bergplaatsen aan den Houtwal. 6. De waag met het materieel. 7. Het Wijnhuis, waarin de lokalen voor de politie en de lokalen voor het oud-Archief. 8. Negen bergplaatsen voor brandbluschmiddelen en brandladders. 9. De bergplaats voor petroleum bij de Noorderhaven. 10. De Yischmarkt. 11. De Yeemarkt. 12. De Botermarkt en de Zaadmarkten met het bijbe hoorende materieel. 13. 26 openbare spoelingen en watertrappen. 14. Vier algemeene privaten en veeitien openbare urinoirs. 15. De publieke aanplakborden. 16. De algemeene kostelooze zwem- en badplaats in de Beek op de Varkensweide. 17. De gebouwen op de mestbergplaats. 18. De ruïne boven de Berkel. 19. De Wijnhuistoren. 20. De Nieuwstadskerktoren. De verschillende gebouwen, werken en inrichtingen werden in goeden toestand onderhouden. Met het oog op de vergrooting en verbouwing van het Raadhuis werden verschillende schetsplannen ingediend en onderzochten daaruit een voorloopig project goedge keurd, dat thans bij den Gemeenteraad ter beoordeeling is ingezonden. Ten einde te kunnen voldoen aan den wettelijken eisch 23 tot aanplakking der kiezerslijsten, werden twee groote borden geplaatst buiten de voormalige Yischpoort. Na gehouden inschrijving werd het leveren en plaatsen van een nieuw uurwerk op den Wijnhuistoren gegund aan de firma F, W. A. Kaiser, uurwerkmaker te 's Hage. Het uurwerk is voorzien met minuterie's voor vier stel minuutwijzers. De kosten daaraan besteed, met inbegrip der levering en plaatsing der minuterie's en nieuwe minuutwijzers bedroegen 1116. terwijl de kosten van steigerwerken en veranderen van het mecanisme voor het speelwerk bedroegen f 255.49 De Wijnhuistoren werd opnieuw geverfd en het wijzer- werk verguld. Van het voornemen tot restauratie van de ruïne over de Berkel werd kennis gegeven aan Z.Ex. den minister van Binnenl. Zaken, waarna door Z.Ex. den rijks-bouwmeester werd aangewezen om ons te dienen van advies: Volgens dat advies werd de restauratie ondernomen; in hoofdzaak be staat deze in het opmetselen en afdekken der kanteelingen op de torentjes, het vol metselen en aanrazeeren van de gewelven, bogen en rollagen, het afdekken der kantee lingen en het geheel invoegen van den muur, de bogen en de beide torens. Behalve het invoegen en in orde brengen der bogen en peilers is men daarmede gereed. De uitvoering geschiedde in eigen beheer. Volgens het advies van de Commissie voor de gemeente reiniging werd een ontwerp opgemaakt van een overdekte mestloods, waarvan de aanbesteding geschiedde voor de som van f 978. Tot verbetering van den waterafvoer werden eenige verzamelputten en afvoerrioolen op de mestbergplaats gemaakt en de rijweg verstraat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 13