20' HOOFDSTUK V. Gemeente-eigendommenwerken en inrichtingen. A. Gebouwen en eigendommen niet bestemd voor den publieken dienst. Deze zijn de navolgende: 1. Een kelder onder liet Wijnhuis. 2. Een kelder onder de Gemeentewerkplaats. 3.. Een woning aan het Oudewand. 4. Een pakhuis aan de Rozengracht. 5. Een stal aan de Rozengracht. 6. Vijf woningen in de Barlheze. 7. De zwem- en badinrichting bovenstrooma op de rivier de IJssel. 8. De badinrichting benedenstrooms, op de rivier de IJssel. 0. Het gebouw, bestemd voor woning en koffiehuis en 10. De veestal bij de Veemarkt. 11. De woningstallen en schuren op het erve den Brink Behalve de onder 4, 5 en 6 genoemde gebouwen ver- keeren de overige in voldoenden toestand. In de woning op het Oudewand werd de veranda ver nieuwd en aan de overige geschieden de gewone onder houdswerken waarvan de kosten te zamen hebben be- dragen- f 810,68. Gemeentegrond en Landerijen. De toestand van de Bouw- en Weilanden is over het algemeen gunstig te noemen. Hoewel door den langdu- 21 rigen hoogen waterstand in het laatst van Juli en het begin van Augustus de pachters van de laaggelegen wei landen wel eenige belemmering in hun bedrijf hadden, daar zij hun vee niet op tijd in de naweiden konden brengenzoo herstelde zich dit eenigszins door het daarop gevolgde gunstige weder. De opbrengst der hooilanden was in vergelijking met andere jaren niet minder. Met het inbinden der hagen op de Marsch werd voort gegaan, terwijl langs den lagen Ossenwaard en den waard bij het erve den Brink, de hagen geheel werden ingebonden. Langs de weide „het Slag voor het Hek en Tichelkuilen" werd eene sloot gedempt en nieuwe doornhagen geplant. De slooten in de Pagemate werden geheel en in de Sprabanen en op de Uiterwaarden gedeeltelijk verbreed en uitgediept. De verpachting der bouwlanden aan de Graafschapszijde geschiedde opnieuw „voor zes jaren." De opbrengst was over het algemeen per H. A. iets liooger in vergelijking met de vorige zes jaren. Het boerenerve den Brink werd voor zes jaren verpacht aan J. van Til. De uitgaven bedroegen f 2808,06 B. Eigendommen bestemd voor den pubiieken dienst en openbare Gemeentewerken. Deze zijn de volgende: 1Het Gemeentehuis. 2. Het lokaal voor verkoopingen en verpachtingen tevens militiezaal aan het 's Gravenhof.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 12