16 27 Augustus. Idem van liet erve „den Brink" aan J van Til te Yierakker, voor f 255 'sjaars. Den onderwijzer Penning belast met het geven van onderwijs in de Fransche taal aan de Avondschool verbonden aan School D. 1 October. Besluit tot het in 't openbaar verpachten van de landerijen aan de Yeluwsche- en Graafschapsclie zijde. Provisoren van het O. en N. Gasthuis mach tiging verleend, tot plaatsing van een tele, phoonpaal bij den Coehoornsingelten behoeve eener telephonische verbinding van het 0.,en N. Gasthuis met het Nieuwe Ziekenhuis. 22 October. Yaststelling le Suppletoir Kohier Inkom stenbelasting en 3e Suppletoir Kohier Hon denbelasting over 1888. Behandeling der Gemeente-begrooting en bijbehoorende begrootingen voor 1889, waarbij o. a. wordt besloten: tot verhooging der jaar wedden van den Keurmeester van vleesch en visch met f 100 en die van den Opzichter der Gemeentewerken met f 50het aantal politieagenten met één te vermeerderen; de brug in den Coehoornsingel over de bestaande Berkel te makentot het maken eener be weegbare stuw in den mond der Berkel bij de IJsselkade en beschoeiing langs de Berkel tusschen de Marschpoortbrug en School D School H te stichten op den ruïne-wal bij de ruïne en daarvoor een post van f 24000 op de begrooting uit te trekkenden politieagent 17 E. "Witjes eene jaarlijksche gratificatie van f 500,te verleenen. 5 November De Heer H. L. Hamer benoemd tot lid van het Bestuur der Werkschool. Besluit tot aankoop van een streepel grond van A. G. M. Wunderink, tot verbreeding der Melatensteeg. Idem Burgemeester en Wethouders een Crediet van 3 a 4000,te verleenen, tot tot aankoop van drie huizen op de Rozengracht. 3 December W. Meijer benoemd tot onderwijzer aan School E. J. W. Croes idem tot onderwijzer aan School F. Besluit tot uitkoop van eenige thinsen. Idem tot ontheffing van eenige thinsen. Idem tot ruiling van grond met Mr. D. Engelberts en uitkoop van eenige door hem verschuldigde thinsen. Idem tot opzegging aan de Wed. Schultz geb. Wilgenhof van den ondergrond harer woning, zijnde gemeenteeigendom, ter ver krijging van eenen beteren toegang tot den Mar- tinetsingel van de zijde der Spittaalstraat. Idem tot aankoop van terrein om den Drogenapstoren en een gedeelte hiervan in gebruik te geven aan de Waterleiding Exploi tatie Maatschappij. Idem aan het O. en N. Gasthuis aftestaan ongeveer 1100 M' gemeentegrond, bij het 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 10