2 Een ander leerling verliet in de maand Juni de school wegens gebrek aan aanleg. In den loop van het jaar werden drie nieuwe leerlingen aangenomen, waarvan twee voor het timmeren en een voor het meubelmaken. Op het einde van het jaar waren alzoo tien niet betalende leerlingen op de school aanwezig, waarvan zeven voor het timmeren en drie voor het meubelmaken. De cursus 18861887 voor betalende leer lingen, als bedoeld in Art. 2 sub a van het Reglement werd door acht leerlingen gevolgd. Voor het modelmaken als bedoeld in art. 2 sub b van het Reglement hebben zich geen leerlingen aangemeld. Materialen. De administratie over de materialen en het magazijn toont aan dat in het geheel aan mate rialen is gebruikt voor een bedrag van 192,23 hiervan is aan verkoopbare voorwerpen verantwoord voor een bedrag van 173 525 zoodat voor verlies aan materialen en voor oefeningstukken is te stellen een bedrag van18 705 Onder de f 173,526 is begrepen een bedrag van f 15.17 wegens voorwerpen ten behoeve van de Werkschool zelf vervaardigd of wegens vertimmering in het schoolgebouw. Gebouw. In de lokaliteit kwam in den loop van het jaar een zeer gewenschte verandering. Toen door de stichtingdoor de Gemeente Zutphen van cene nieuwe school voor lager 3 onderwijs het oude schoolgebouw aan de Rozen gracht vrij was gekomen werd dit gebouw tij delijk voor de Werkschool beschikbaar gesteld. Reeds den 24 Maart konden de nieuwe lo kalen in gebruik worden genomen en het bleek weldra dat zij voor hunne nieuwe bestemming volkomen geëigend waren. Behalve een flink lokaal voor het ambachts- onderwijs, vond men een ruim en luchtig ver trek, uitstekend verlicht, dat uitsluitend voor het teekenonderwijs kon worden ingericht. In een derde lokaal werden de draaiban ken geplaatst, terwijl een vierde lokaal werd bestemd voor magazijn tot berging der ver koopbare voorwerpender oefen- en werk stukken, enz. Toen intusschen aan het einde van het jaar het schoolgebouw op de Rozengracht weer aan zijne oorspronkelijke bestemming moest worden teruggeven, bestond een oogenblik de vrees dat wellicht de Werkschool op nieuw tot het oude lokaal in de Raadliuissteeg zou moeten terugkeeren. Deze viees is intusschen spoedig geweken daai dooi de zeer te waardeeren medewerking der betrokken autoriteiten eenige lokalen van de zoogenaamde Waliënkazerne tijdelijk ten gebruike aan het Bestuur van de Werkschool werden afgestaan. Deze lokalen die bij het tegenwoordig aan tal leerlingen voor het doel zeer geschikt ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 74