8 Het schoolverzuim op de verschillende scholen volgt uit nevensgaande tabelsamengesteld uit de opgaven door de hoofden der scholen verstrekt. Het hoofd van school F. wijst er ook dit jaar weder op, dat de strenge handhaving der politieverordening met betrekking tot den veldarbeid onder schooltijd, veel heeft bijgedragen tot vermindering van het schoolverzuim van leerlingen onder de 12 jaren. Boven dien leeftijd wordt nog altijd de school wegens den veldarbeid veel verzuimd. Ook verlaten de leerlingen te vroeg de school, zoodat het goede onderwijs, hun daar verstrekt, voor hun volgend leven niet zóó goede vruchten afwerpt, als 9 anders het geval zoude zijn. In het belang der leerlin gen van de scholen E, F, G en H. zoude het bovendien zijn, zoo zij niet anders dan met 1 Maart of 1 Septem ber de school verlieten, daar op die tijdstippen de be vordering plaats heeft naar eene hoogere klasse en het onderwijs met het oog daarop zoodanig is geregelddat op die tijdstippen de leerstof van het vorige halfjaar is afgehandeld. De inrichting, de gang en de resultaten van het on derwijs op de openbare scholen zijn over het algemeen zeer bevredigend. Het nieuwe hoofd van school B. heeft beantwoord aan de verwachtingen, die van hem werden gekoesterd. Het onderwijzend personeel op de verschillende scholen vat zijne taak met ernst en nauwgezetheid op, en is over het algemeen berekend voor zijne taak. Moest enz. Haar aanleiding van de oprichting eener achtste open bare school, heeft de Gemeenteraad de herziening van de verordeningen, regelend het openbaar lager onderwijs, de bezoldiging van het onderwijzend personeel, het schoolgeld en de schoolgeldheffing ter hand genomen. De commissie heeft bij hare daaromtrent aan het Dagelijksch Bestuur ingediende voorstellen getracht, zoo veel mogelijk eene gedurige wijziging dier verordeningen onnoodig te maken. NAAM DER SCHOOL. Zomer maanden. Verzuim. Winter maanden. Gemiddeld. School A 4.6o/# 5.2% 4.9% B 3.0 u 3.1 u 3.1 n C 7.8 4.8 6.3 D 3.8 u 4.6 u 4.2 E 8.0 8.0 8.0 n E 0.2 5.3 5.7 G 2.7 3.1 u 2.9 Avondschool van school 1). 8.6 v 10.5 9.6 ii Avondherhalingsschool (l). onbeduidend. onbeduidend. onbeduidend. Roomsch Kath. jongensschool. 4.60/, 3-8% 4.1°/o u u meisjesschool. 4.5 5.5 5.0 Bijz.schoolv.Chr.Nat.Onderw 4.2 5.5 4.9 n (Mej. v. Calcar.) onbeduidend. onbeduidend onbeduidend. (1) Deze school wordt alleen in de wintermaanden gehouden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 69