4 meentebestuur gedaan en met bekwamen spoed zijn in de zomervacantie de noodige veranderingen aangebracht. De commissie acbt het noodig, dat in één der lokalen dier school de ijzeren ramen, waarvan de roeden krom getrokken zijn, vervangen worden door houten ramen. Daardoor zullen de leerlingen, die het dichtst bij den buitenmuur gezeten zijn, beveiligd zijn tegen den dik wijls ondragelijken tocht. Wees de commissie er in haar vorig verslag op, dat het gebouw van school E. zelfs na de verbouwing te klein blijkt te zijn voor het aantal leerlingenin den zomer van dit jaar is gebleken, dat de toestand onhoudbaar werd. Van daar dan ook, dat het Gemeentebestuur zicli onledig hield met maatregelen, om tijdelijk aan die be zwaren tegemoet te komen, in afwachting van de beslis sing, te nemen omtrent de oprichting eener achtste openbare school. Met toestemming van den heer Districts schoolopziener werd daarom tijdelijk een gedeelte dei- overdekte speelplaats afgesloten en voor schoollokaal in gericht. Op die wijze waren zooveel mogelijk de bezwa ren opgeheven, aan de groote uitbreiding van het aantal leerlingen van school E. verbonden. Uit den aard der zaak kon een zoodanige regeling niet anders dan van zeer tijdelijken aard zijn, en moesten er maatregelen worden genomenom voor goed aan de over bevolking van school E, een einde te maken. Kadat dan 5 ook op de begrooting van 1888 een post pro memorie was uitgetrokken voor de oprichting eener achtste openbare schoolwerd in de zitting van den Gemeenteraad van 5 December j.l. tot de stichting dier school besloten en de heer C. v. d. Vlies, hoofd van school E, als zooda nig naar de nieuwe schoolschool H. genoemdoverge plaatst, terwijl het schoolgeld voor de nieuwe school op f 0.40 per maand werd bepaald. Tevens werd besloten de avondherhalingsschool, tot nu toe aan school E. verbondenover te brengen naar de nieuwe school Hdoch het schoolgeld daarvoor te houden op f 0,25 per maand. Als tijdelijke plaats voor de nieuwe school is in dezelfde zitting aangewezen de vroegere school D. op de Rozegracht (1). De Commissie kan niet anders dan hare voldoening er over uit spreken, dat, terwijl zij eerst in het vorige jaar het oogenblik gekomen achtte, waarop door het Gemeentebestuur maatregelen moesten worden voorbereid tot de stichting eener achtste openbare school, zij nu reeds niet alleen kan constateerendat tot de stichting van die achtste school besloten is, maar dat zij feitelijk reeds in werking is. (I) Den 18dcn Januari van dit jaar nam de heer "Vak deb Vlies afscheid yan school E, en den I9^en Januari trad hij in zijne nieuwe betrekking in functie; 135 leerlingen verlieten met hem en den Onder wijzer F. ten Hoopen school E.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 67