2 hier. Het hoofd der school draagt zorg, door combinatie van klassen gedurende enkele urenen door eenige meerdere lesuren zelf op zich te nemen en aan andere onderwijzeressen op te dragen, dat het onderwijs aan die school daardoor zoo min mogelijk schade lijdt. Aan school B. trad den 15 en Februari als hoofd op de heer J. Lindeboom, hoofd eener openbare school te Wa- geningen. Met dien datum werd de heer J. Schaafsma, die gedurende eenige maanden tijdelijk als hoofd dier school was werkzaam geweest, van de waarneming dier betrekking ontheven. Aan de avondschool van school D. werd den len No vember 1887 tijdelijk tot den aanvang van den nieuwen cursus (1 September 1888) aangesteld de heer J. B. Pen ning onderwijzer aan school D. Deze tijdelijke aanstel ling was noodzakelijk wegens het groote aantal leerlingen in de eerste en tweede klasse der avondschool, waardoor eene splitsing van ieder dier klassen in twee gedeelten noodzakelijk was. Aan school F. werd de heer H. van Beusekom, die den 28en Mei overleden was, als le onderwijzer vervan gen door den Heer W. J. de Wildt, onderwijzer aan die school, en werd in de Raadszitting van 1 Augustus in de bestaande vacature voorzien door de benoeming van den Heer J. W. Langeler, die den 15en September in functie trad. 3 Aan de Roomsch-Katholieke meisjesschool werd mej. C. Bakhüijs vervangen door mej. C. Schmidt. Op de Roomsch-Katholieke jongensschool werd de heer H. M. de Wildt den 15en Januari vervangen door den Heer J. Knoop. Deze was echter niet langer dan tot 18 Juli aan die school werkzaam, en werd na de groote vacantie vervangen door den Heer J. C. J. van Bemmel, terwijl het onderwijzend personeel nogmaals met één on derwijzer vermeerderd werd door de aanstelling van een vierden onderwijzer, in welke betrekking weder de heer H. M. de Wildt optrad. Aan de school voor Christelijk nationaal onderwijs werd de onderwijzer W. Goedhart, die met 15 Augus tus j.l. de school verliet, den len September vervangen door mej. A. Coümou. De toestand der gebouwen en lokalen van de openbare scholen is hoogst bevredigend. Het nieuwe gebouw voor school D, welks voltooiing de commissie in haar vorig verslag met voldoening constateerde, is gebleken in alle opzichten te voldoen. Het hoofd van school B. had den wensch te kennen gegeven, dat er enkele veranderingen zouden worden aangebracht in de verlichting en ventilatie zijner school. De commissie, overtuigd van de juistheid der opmerkin gen van genoemd hoofd, heeft na bespreking met den Gemeente-architect daaromtrent voorstellen aan het Ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 66