12 Rapport tot eene volgende vergadering uit te stellen. Intusschen zou liet niet tot eene behandeling komendaar de leeraar Balland zich den 10 November ziek melddeen verklaarde de lessen in de gecombineerde Ie en 11° klasse niet meer te kunnen waarnemen. (Zie boven). Daarop werd in de vergadering van 5 December door Burg. en Weth., die in overleg getreden waren met de Commissie van Toezicht en den Direc teur, het voorstel gedaan tijdelijk hulp te ver schaffen aan de H. B. School door overplaatsing van den Heer van Hasselt van de Openbare Meisjesschool derwaarts. Dit voorstel werd aan genomen, en daardoor vooreerst het Rapport van de Raadscommissie van do baan geschoven. In de Raadsvergadering van 6 September zijn den HH Goudsmit en Snijders ieder 2 uren 's weeks onderwijs op het Gymnasium res pectively k in de Natuur- en Scheikunde, opge dragen, ter voldoening aan de eischen van het nieuwe leerplan voor die inrichting van 24 Juni 1887. De Heer Goudsmit, die reeds 4 les-uren 's weeks aan het Gymnasium gaf, verkrijgt er dus 6terwijl aan ieder der genoemden eene toelage van f 100,per les-uur 's weeks wordt verstrekt. 13 II. Burger-Avondschool. Onderwijzend Veranderingen in het personeel der leeraren Personeel. hebben dit jaar niet plaats gehad. De H H. Bolderman, Suringar en Goudsmit, wier taak, als tijdelijke leeraren, met het einde van den cursus 1886/87 afliep, zijn bij Besluit van 6 Juni door den Gemeenteraad weder als zoodanig voor een jaar gecontinueerd, en bleven alzoo hunne krachten aan de Avondschool, tot groot voordeel van die inrichting, wijden. Leerlingen- Hel aantal leerlingen bedroeg op Uit0 Dec. 1886: in de Ie klasse j !aaSstf oie}* hoogste afdeelmg oflb 18 He 12 HP 6 IVe 25 Totaal 91 Dit getal slonk, als gewoonlijk, weer na de Kerstvacantiezoodat bij de overgangs-examens nog 58 leerlingen van de 3 onderste klassen overig waren, terwijl die der IVe klasse of Teekenschool reeds meerendeels verdwenen waren. Van deze 58 leerlingen bevonden zich 28 in klasse Ia, 15 in klasse Ib, 10 in klasse II en 5 in klasse III. Aan de genoemde examens,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 61