UT 8 Er hadden zich in het geheel 25 candidaten aangemeld, waarvan 23 slaagden. De Zutphen- sche candidaten mochten allen het Getuigschrift verwervenen behaalden op de Algemeene Lijst de volgende Rangnummers. W. Nicolaï No. 2. J. Hueting5. R. R. F. "Verbeek „15. P. Verbeek „16. N. M. C. Verweij Mejan „18. S. C. F. Monhemius „19. M. F. Goldenberg „21. Eén der bovengenoemden studeert aan de Polytechnische schooléen studeert voor arts aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam éen studeert aan eene Universiteit in Duitscli- land, éen studeert voor eene acte Midd. Ond. Hoogduitsch, éen is geplaatst bij den Infanterie cursus te Haarlemen twee zijn geplaatst op handelskantoren. Eén leerling der Ille klasse deed examen als Adspirant-Administrateur bij de Marine, doch mocht niet slagen. Daarentegen legde een ander leerling dier klasse met goed gevolg het examen af voor de Machinistenschool te Am sterdam en werd een derde leerling dier klasse toegelaten als leerling der landbouwschool te Wagenmgen. Op enkele uitzonderingen na gaf het gedrag der leerlingen geen reden tot klagen. Die uit zonderingen betroffen drie leerlingen der Ie 9 Inrichting der lessen. Leermiddelen en Gebouw. klasse, die eerst sedert September de school bezochten. Hunne voortdurende ongehoorzaam heid en hun verzet tegen de regels der school drong de Commissie, nadat vermaningen bleken zonder uitwerking te blijven, hen voor twee weken van de school te verwijderen. Eén dier leerlingen heeft daarop de school voor goed verlatenvan de beide anderen mag verwacht worden, dat zij door het ondergaan der straf op den goeden weg zullen gebracht zijn. Behalve eene wijziging in het onderwijs van het Fransch (waarover later) is in den aard en den vorm der lessen geene verandering ge komen. Buiten den gewonen aankoop van glaswerk en chemicaliën ten behoeve van het scheikun dig Laboratorium, is de verzameling leermid delen in het afgeloopen jaar verrijkt met eene reeks praeparaten, behelzende de ontwikkelings geschiedenis van den zalm, en met de reliëf kaart van het Polderland van Nederland door Beekman, terwijl de amanuensis kleinere toe- stelleu en modellen vervaardigd heeft, o. a. eene Prismatoïde met de verdeeling in Pira miden. Het gebouw en de schoolmeubelen verkeeren in voldoenden staat. Met de vervanging der ijzeren door houten ramen is weder voortge gaan thans in de IVe en gedeeltelijk in de Ve klasse. De verwarming der lokalen door middel van kachels levert op den duur groot

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 59