IJbB 2 'sjaars, voor het tijdsverloop September tot Ja nuari opdat de beide nu gecombineerde betrek kingen te gelijker tijdnamelijk uit0 December, zouden expireeren. De Heer Dr. M. A. Brants werd in het voorjaar door eene ernstige ziekte overvallen, ten gevolge waarvan bij zich genoodzaakt zag zijne lessen van Medio Mei tot 1 October te staken. De vervulling dier lessen beeft gere geld door de andere leeraren plaats gehad, en na zijn herstel is de Heer Brants weer in staat geweest zijne taak zonder stoornis waar te nemen. De Heer Dr. J. J. Balland heeft, met een beroep op zijn medicuszich sedert 10 November ongeschikt verklaard de lessen in de talrijke le en 2° klasse verder te geven, en heeft zijne lessen daar dus gestaakt. Door de overige leer aren moest zijne werkzaamheid in die twee klassen alzoo overgenomen worden. Door Bur gemeester en "Wethouders is toen bepaald, dat de Heer Balland de lessen in de 2e klasse maar nu, evenals voor de meeste andere vak ken, gesplitst zou hervatten, en dat voor de le klasse, eveneens gesplitst, een tijdelijk leeraar zou aangesteld worden. Daartoe heeft de Gemeenteraad in zijne zitting van 5 Decem ber besloten door de overplaatsing van den Heer L. J. van Hasselt, leeraar aan het Gymna sium en de openbare Meisjesschool, van de laatste inrichting naar de H. B. School. De 3 Heer van Hasselt heeft zijne nieuwe taak den 12 December aanvaard. Aan later is voorbehouden eene definitieve regeling van het Onderwijs in het Fransch tot stand tc brengen. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari 1887In de Ie klasse 27 He B 24 IHe 14 IW 14 Ve 9 Totaal 88 waarvan 86 het volledig onderwijs, en 2 dat in enkele vakken volgden. Tusschen 1 Januari en het einde van den cursus 1886/87 vertrokken: uit de Ie klasse 1 leerl., die naar eene kost school ging. Ille 2 waarvan 1 op een handelskantoor en 1 op een notariskantoor kwam. n 1 die op een handels kantoor in Engeland geplaatst werd. Totaal 4 leerl. Op het einde van den cursus waren alzoo 84 leerlingen aanwezigwaarvan 76 in de vier onderste klassen. Yan deze laatsten namen 70 deel aan de overgangs-examensgehouden 11 12, 13 en 14 Juli en wel:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 56