4 telde het Gymnasium 60 leerlingen alsvolgt verdeeld over de verschillende klassen: 1» klasse 12, 2e kl. 8, 3e kl. 10, 4e kl. 9, 5e kl. 13 6e klasse 8. Aan den Conrector Dr. H. C. Michaëlis, die wegens gevorderden leeftijd zijn ontslag meende te moeten aan vragen, werd dit met het eindigen van den Cursus door den Gemeenteraad op de meest eervolle wijze verleend onder dankbetuiging voor de veeljarige goede diensten door hem bewezen. Hoewel de voor het gevraagde ontslag aangevoerde redenen erkennende, zagen Curatoren niet zonder leed wezen een man afscheid nemen van het Gymnasium die aldaar gedurende 34 jarenmet onafgebroken trouw en ijver werkzaam was geweest, en die met zeldzame toe wijding al zijn tijd en zijne beste krachten beschikbaar gesteld had voor de hem toevertrouwde opleiding der Jongelingschap. Zeer aangenaam was het ons te zien dat ook de Gemeenteraad zijne verdiensten op prijs wist te stellen, daar hem, bij gemis van pensioen eene jaar- lijksche toelage toe te kennen. Yan ganscher harte wenschen wij hem toe nog geruimen tijd te genieten van zijne otium cum dignitate. Dat hij ook in zijne welverdiende rust, waar bet noodig is, werkzaam wensch- te te zijn in het belang van het onderwijs, bleek toen hij ons, na zijn ontslag, bij den aanvang van den Cur sus, terwijl de rector door ongesteldheid gedurende kor ten tijd verhinderd werd zijne lessen te hervatten, aan bood de hierdoor opengevallen lessen geheel belangeloos te vervullen; met dankbaarheid werd door ons gebruik gemaakt van dat aanbod, dat door ons op hoogen prijs werd gesteld. 5 Tot Conrector werd door den Raad benoemd Dr. D. Bruins, docent aan ons Gymnasium, terwijl in diens plaats uit een groot aantal sollicitanten benoemd werd de Heer A. W. Timmerman doctorandus in de klassieke letteren te Almelo. Het onderwijs in de Scheikunde werd opgedragen aan Dr. A. J. C. Snijders, leeraar aan de Hoogere Burger- school alhier, terwijl tevens bepaald werd, dat dat on derwijs evenals dat in de Natuurkunde zal gegeven wor den in de daarvoor bestemde lokalen van de Hoogere Burgerschool. Bij het eindigen van den Cursus vertrok de Heer J. H. Too uk aan wien tijdelijk gedurende ruim 1 jaar het onderwijs in hot Hoogduitsch was opgedragen tijdens de afwezigheid van den Heer P. Fockens, aan wien ge durende dien tijd een verlof was toegestaan om buiten 's lands zijne Studiën in het Hoogduitsch voort te zetten. Dat deze een goed gebruik maakte van het hem ver leende verlof bleek toen hij in den loop van het jaar 1887 door de Philosophische faculteit aan de Universiteit te Leipzig tot Docter werd bevorderd na het schrijven van eene dissertatie over Maria Stuart. Het gebouw bevindt zich in goeden toestand, terwijl de leermiddelen, zooveel noodig, werden aangevuld. Curatoren van het Gymnasium te Zutphen, Zutphen, T. K. M. von BAUMHAUER, Februari 1888. President. M. MACKAY, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 54