t 4 Nadat de eerste pogingen der Concessionarissen om op dezelfde plaats zuiver water te verkrijgen door weg graven van den grond en aanvullen met zand, mislukt waren, werd in de maand November, op zekeren afstand van de vroegere boringen, water verkregen, dat voor een chemisch onderzoek in aanmerking kon komen. Eene Subcommissie uit onze Commissie, bestaande uit de Heeren Van Rhijn en Tjeenk Willink heeft daarna, op 26 November j.l., ingevolge uwe uitnoodigingeenige watermonsters in uwe tegenwoordigheid in ontvangst genomenten einde die chemisch te doen onderzoeken. De uitslag van dat onderzoek werd U bericht in onze missive van 5 December 1887, No. 94 en luidde als volgt: Het water bevat in milligrammen per Liter: Yerder bevat dit water slechts zeer weinig ijzeris kleurloosreukeloos en goed van smaakdoch eenigszins opaliseerend. Onder den micrascoop vertoont het anor ganische deeltjes, doch weinig organismen. 5 Daar dit water dus volkomen aan de voorwaarden, bij de voorloopige concessie gesteld, voldeed, kon het door de Gezondheids-Commissie goedgekeurd worden en vereenigde zich de Gemeenteraad dientengevolge met uw voorstel om aan de Heeren Van Wijk en Van de Gevel de definitieve Concessie te verleenen. Omtrent het toezicht op de levensmiddelen in deze gemeente kan de Commissie U mededeelen, dat haar in de maand Februari 1887 eene schol werd ter hand gesteld, die door de politie in beslag genomen was op het vermoedendat de kieuwen kunstmatig gekleurd zouden zijn. Het onderzoek, door den Heer Snijders ingesteld, leerde, dat dit werkelijk het geval was en dat als verfstof fuchsine, eene anilinekleurstof, gebezigd was. De Commissie vestigde ook in het afgeloopen jaar weder hare aandacht op den toestand der woningen in sommige wijken dezer gemeente. Reeds in het vorige jaar was eene Subcommissie benoemd, bestaande uit de Heeren Sneltjes en Peteri, die zich met dit onderzoek zou bezighouden. Door hen werden verschillende wonin gen bezocht in de Polsbroek, de Barlheze, de Lieven- lieerensteeg, de Meerstadsplaats en de Halterstraat en zij vonden, dat in vele woningen en in de nabijheid daar van eene verregaande onreinheid heerschte, zoowel door onvoldoende reiniging van stadswege, als door de onzin delijkheid der bewoners, die allerlei onreinheden in de Vaste Reduc Okga- Salpe Salpe- Zwa STOP Ammo Hard tie PER NISCHE ter TERIGr- Chloor vel BIJ nia. heid. MAN GE- STOF(]3E- zuur. ZUUR. zuur. 110°. NAAT. BEKEBD.) 233 Sporen Ge Ge Gering. Zeer 41 6,1 30,1 ringe ringe gering. sporen. sporen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 50