8 op de toekomst. Op de begrooting voor het loopende jaar komt voor een post voor het bouwen eener nieuwe mestloods, die de commissie hoopt dat spoedig, zoo doel matig mogelijk, zal worden gebouwd, met voorkoming, der aan de oude loods klevende gebreken; vermoedelijk zal alsdan nog meer beer in de compost gebruikt worden en derhalve minder beer kunnen beschikbaar gesteld worden. De prijs van de beer zal in verband hiermede wederom verhoogd moeten worden. Ook meent de Commissie dat de eigentlijke straatrei niging in onze Gemeente nog te wenschen overlaat en zal het haar streven zijn die langzamerhand meer naar de eischen des tijds in te richten en daardoor, eene last nog te dikwijls op ingezetenen gelegd om daarin zelf te voorzien, weg te nemen. Naar het oordeel der Commissie is het eindelijk drin gend noodzakelijk, dat de mestbergplaats in de Hoven langzamerhand geheel worde opgeheven. De Commissie in zake Gemeente-reiniging. J. G. KLAASSEN. D. W. v. ANDRINGA de KEMPENAER. F. X. J. van NISPEN. F. R. PENNINE. Bijlage 13. VERSLAG der Plaatselijke Gezondheids commissie over het jaar 1887. De algemeene gezondheidstoestand in deze gemeente was gunstig te noemen. Naar aanleiding van de aan de Heeren Van Wijk en Van de Gevel verleende voorloopige concessie voor den aanleg eener waterleiding in deze gemeente, had de Commissie in de maand Februari eene conferentie met Heeren Concessionarissen, waarin dezen hunne plannen en de voorloopige uitkomsten der prise d'eau aan de Commissie bekend maakten. Uit die mededeelingen bleek, dat op een paar plaatsen in de nabijheid der Israëlietische begraafplaats water was gevonden, dat vol gens Concessionarissen en volgens het rapport van een Duitschen ScheikundigeDr. Halenke voldoende van zuiverheid zou zijn. Eene Subcommissie uit de Gezondheids-Commissie bestaande uit den Voorzitter en de Heeren Snijders en Tjeenk Willink, heeft zich daarop naar de plaats

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 48