Voor de verwisseling der tonnen is de Gemeente ver deeld in drie afdeelingen en geldt als regel, dat lietton- nenvervoer in den voormiddag moet afgeloopen zijn. Het vervoer der tonnen van en naar de mestplaats wordt in drie perceelen aanbesteed. Het personeel bij het tonnenstelsel bestaat uit 7 arbeiders die een week loon van f 6,genieten en eene vrouw, voor het schoon maken der tonnen, die f 10,50 per week verdient. De arbeiders bij het tonnenstelsel moeten des namid dags straatvegen of aan de mestplaats werken en wordt 's avonds door hen de afval bij de slagers opgehaald. Voor het aanvoeren van ieder karretje genieten de arbeiders 40 cent. Er werden 433 karretjes slachters afval op de mestplaats aangevoerd en bij aankomst door de compost verwerkt. Dezelfde arbeiders doen ook des nachts dienst bij het ruimen van privaatputten en genieten zij daarvoor 80 cent voor het vullen van iedere bak. Voor het vervoeren der bakken naar de mestplaats ontvangt de voerman 50 cent per bak. De ruiming geschiedt kosteloos van wege de Gemeente, indien de putten stoffen inhouden geschikt voor de com- postbereiding. Is zulks niet het geval, dan moet 1,30 per bak voor kosten van ruiming betaald worden. Er werden 54 privaatputten geledigd en daaruit ver kregen 100 bakken beer en 83 bakken water. 3 B. Verzameling van haardasch en vuilnis. De benoodigde bespanning enz. voor het vervoer naar de mestplaats van haardasch, vuilnis en van de modder, komende uit de straatputtenwordt in drie perceelen aanbesteed. Uit de straatputten werden op de mest plaats aangevoerd 1682 karren modder en werd aan den arbeider, belast met het ledigen der straatputten, uitbe taald a 20 cent per kar f 336,40. Voor de verzame ling van haardasch enz. is verder de Gemeente verdeeld in twee afdeelingen en worden dagelijks aan de wonin gen van de straten en uit de verzamelbakkenvanwege de Gemeente geplaatst, bedoelde stoffen opgehaald. De twee arbeidersbelast met het vullen der karrenont vangen voor iedere, op de mestplaats aangebrachte kar 17cent. Van droog vuil werden aangevoerd 4356 karren, waarvoor betaald werd f 762,30. Al de stoffendie op de mestplaats worden aangevoerd, worden door twee arbeiders, mede belast met het ver werken dier stoffen tot compost, nauwkeurig nagezien en daaruit verwijderd alle bestanddeelenschadelijk voor de compost, zooals scherven, steenen, glas, ijzer enz. Te vens werden uitgezocht en met het glas en ijzer, bij in schrijving verkocht, de beenderen en lompen. Naar den Vierakkerschen weg werden vervoerd 73 karren en naar wegen in de Hoven 35 karren scherven en steenen, tot

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 45