80 d. In- en uitklaringen. Voor deze gemeente niet van toepassing. e. Werven en Scheepsbouw. In deze gemeente bestaat slechts eene scheepstimmer werf, alwaar de werkzaamheden zich tot het verrichten van herstellingen bepalen. HOOFDSTUK XIII. Inrichtingenin verband staande met de uitoefening van Handel en andere Bedrijven. Middelen van vervoer. a. Opmerkingen omtrent de rijtuigdienstenmet het oog op het Koninklijk besluit van 81 Juli 1880, 'Staatsblad No. 121). Zoover ons bekend hebben geen overtredingen der be palingen van dit besluit plaats gehad. De regeling der spoorwegdiensten voldoet aan billijke eischen. Spraken wij in een vorig verslag den wensch uit, dat de voorgenomen spoorwegverbinding van de Noorderhaven 81 met het goederenstation, spoedig tot stand mocht komen, aangenaam is het ons thans te kunnen vermeldendat onze wensch is vervuld. De verbinding werd voor den handel opengesteld en er wordt een druk gebruik van gemaakt. b. Opmerkingen omtrent de vaartuigdienstenmet het oog op gemeld Koninklijk besluit. Ook deze hielden zich voor zoover ons bekend aan de voor hen geldende wettelijke bepalingen. Bijzonderheden vallen overigens daaromtrent niet te vermelden. c. Nederlandsche Bank. De firma D. Evekink en Zn. Kassiers en Commissi- nairs in Effecten alhier, is Correspondente van de Neder landsche Bank. d. Brandwaarborgmaatschappijen. Alhier zijn gevestigd de Zutphensehe Brandassurantie- Maatschappij en de Maatschappij tegen Brandschade „de Nederlanden." Voorts zijn een aantal agentschappen van brand- en levensverzekeringsmaatschappijen en Commissionairs in Effecten hier gevestigd. e. Commission voor het examineeren van varenslie den, voor landverhuizers, voor do Rijnvaart, enz. zijn in deze gemeente niet aanwezig. 6

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 42