76 5. aan A Lijsen, tot het oprichten eener broodbakkerij. 6. aan R. R. Maathuis Pzn. en J. Steur, tot het oprich ten eener Zoutziederij. 7. aan Gebr. Wessels, tot het oprichten eener droog- kamer in hunne sigarenfabriek. 8. aan M. Berlijn, tot het oprichten eener bewaar plaats van lompen enz. 9. aan G. Hammers tot het oprichten eener brood bakkerij. 10. aan C. J. Schaap, tot het oprichten eener eest tot drooging van tabak. 11. aan F. J. D. Noordhoek Hegt, tot het opstellen en in werking brengen van eene horizontale Gaskrachtmachine. 12. aan M. J. Schurink, tot het oprichten eener vleesch- houwerij en slachterij. 13. aan J. L. de Wolff, tot het oprichten eener be waarplaats van lompen. b. Verveening. Bestaat in deze gemeente niet. c. Mijnwezen. Wordt hier evenmin gedreven. d. Visscherij. Slechts weinig ingezetenen vinden in dezen tak van nijverheid een middel van bestaan. Ue opbrengst van de aan den afslag aangevoerde zee- en riviervisch bedroeg in 1887 12689,01. 77 ill. Handel en scheepvaart. a. Binnenlandsche handel. Markten (niet vermeld in hoofdstuk XI, Landbouw en veeteelt). Aangevoerde hoeveelheden en besteede prijzen. Onder deze categorie bekleedden de doekmarkten ook in 1887 eene eerste plaats. Daarop werden aangevoerd: Wit linnen 28424 slagel, middenprijs f 0,425 Grijs 3171 0,37 Pellen 3083 Meter, 0,333/» vertegenwoordigende alzoo eene waarde van ongeveer f 14293,00. De aanvoer van vleesch op de weekmarkten vermeer derde tengevolge van de lage prijzen, die de boeren voor hun vee konden bedingen, waarom zij hun toevlucht namen tot het zelf te slachten en te koop aan te bieden. De aanvoer der overige artikelen bleef onveranderd. Den Gemeenteijker werden 2254 botervaten voor den ijk aangeboden, waarvan 2195 aan de vereischten vol deden. b. Buitenlandsche handel. Deze is weinig belangrijk en bepaalt zich hoofdzake lijk tot de artikelen wijn, gedistilleerdpapiermeel en spek. c. Scheepvaart langs de rivierenkanalen en vaarten. Wij geven hiervan een overzicht door den navolgenden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 40