72 Algemeene opmerkingen omtrent tuinbouw en bloemisterij. Door den hoogeren prijs der groenten gaf de tuinbouw dit jaar gunstiger resultaten dan andere jaren. De opbrengst van de ooft is gunstig uitgevallener waren veel appels, pruimen, aardbeien en perziken. De peren en abrikozen waren schaarscli. Boomgaarden wor den hier niet aangetroffen evenmin boomkweekerijen van eenige beteekenis. Behalve de gewone aankweek van Iepen, Esschen, Wilgen en Peppelen langs wegen, wan delingen en weilanden wordt hier geen houtgewas geteeld. Er bestaan hier geen Marken of gemeentegronden die vroeger zijn verdeeld of nog te verdeelen liggen, en evenmin treft men hier duinbeplantingen en afzanderijen aan. Toestand van den veestapel. De algemeene toestand van den Veestapel liet in het afgeloopen jaar niets te wenschen over. Handel in paarden schijnt in deze gemeente moeilijk in 't leven te roepen. Er werd veel vee ter markt ge bracht, doch de handel was traag. Er werden geen hooge prijzen besteed. De vetweiderij leverde dit jaar alweder ongunstige re sultaten op, zoodat verscheidene vetweidersom een eenigszins tamelijken prijs voor hun vee te maken, zelf hun vee slachtten en uitpondden. Besmettelijke ziekten kwamen onder het vee niet voor. 73 Opgave van het aantal dekhengstenveulenmerrien veulens en werkpaardenezels en muilezelsspringstie- ren, melkkoeien en melk vaarzen, kalveren en pinken, mestvee en trekossenschapengeiten en bokkenvar kens, van het pluimvee en van de bijenteelt, te weten: a. Paarden. Dekhengsten Veulenmerrien 2 Veulens 12 Werkpaarden 347 Geheel getal 361 b. Ezels en Muilezels 41 c. Runderen. Springstieren 3 Melkkoeien en melkvaarzen 567 Kalveren en Pinken 218 Mestvee 68 Trekossen Geheel getal 856 d. Schapen 12 e. Geiten en bokken 434 f. Varkens. 364 ff- Pluimvee. Aantal hoenders 2810 kalkoenen 15 eenden 64 ganzen 7 zwanen 15

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 38