60 uit een Rector, een Conrector, 9 leeraren en een Gym nastiek onderwijzer. In Uwe Yergadering van den 6 Juni werd den Con rector Dr. H. C. Mjchaölis op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend, waarbij hem als erken ning der gedurende 34 jaren bewezen diensten eene gra tificatie ad duizend gulden 'sjaars werd toegekend. In zijne plaats werd tot Conrector aangewezen Dr. D. Bruins, leeraar in de oude talen, wiens plaats als zoodanig werd vervuld door de benoeming van den Heer M. W. Tim merman. Bij den aanvang van den cursus 1887/88 hervatte de Heer P. Fockens zijne lessen, wiens buitenlandsch verlof tot het gewenschte resultaat heeft geleid. De lessen werden door 60 leerlingen gevolgd. Bij de overgangsexamens werd een gunstiger resultaat verkregen dan ten vorigen jare; thans konden van de 52 leerlingen, die zich daaraan onderwierpen, 46 wor den bevorderd. Yan de 7 leerlingen, die aan 't eindexamen deelnamen, bekwamen 3 diploma A en B, 3 diploma A en werd 1 afgewezen. De uitgaven voor het Gymnasium bedroegen 21108,385 ontvangsten Aan Schoolgelden 4800, Rijkssubsidie 9142, 13942,- Yoor verdere bijzonderheden hebben wij de eer ons te refereeren aan het verslag door Heeren Curatoren uitge bracht, hetwelk als bijlage C hierachter is gevoegd. 61 VIII. Kunsten en Wetenschappen. Onder dit Hoofdstuk is voor deze gemeente alleen mel ding te maken van de Muziekschool. Aan deze inrich ting zijn 3 leeraren verbonden, terwijl de cursus geopend werd met 79 betalende en 32 niet betalende leerlingen. Over den gang van het onderwijs kon de Commissie hare tevredenheid te kennen geven. Den leeraar F. "Wiehey werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend en in zijne plaats benoemd de Heer G. Groenheim. Ofschoon de rekening over den dienst 1886/87 met een nadeelig saldo van 900,sluit, vermeent de Com missie, dat zij door eenige bezuiniging en door de werking der verhooging van het schoolgeld spoedig dit tekort zal te boven komen. De gemeente verleende eene subsidie van f 3000, HOOFDSTUK X. Armwezen. Door het aanhouden van den gedrukten toestand, waar onder algemeen zoowel handel en nijverheid als land bouw en veeteelt gebukt gaan, werd de toestand der behoeftige klasse niet gunstiger. Dank zij de goede zor gen der onderscheidene alhier gevestigde instellingen van weldadigheid, gesteund door de liefdegaven der ingezete nen werd echter voldoende in den nood der armen voorzien. Buitengewone middelen tot leniging der ar moede waren dan ook niet noodzakelijk. De gewone

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 32