56 verwachten in een volgend verslag te kunnen mededee- en, dat de genomen maatregel doeltreffend is gebleken. Het aantal uren voor het teekenonderwijs werd op voorstel der Commissie van Toezicht met 4 per week vermeerderd en daarvoor aan den betrokken leeraar eene verhooging van jaarwedde ad f 100,'s jaars toegekend. a. Hoogere-Burgerschool (met vijfjarigen Cursus). Aan deze school zijn verbonden een Directeur, 13 leer aren en een gymnastiek-onderwijzer. In de plaats van den Heer A. J. Bouwens tijdelijk leeraar in de Handelswe tenschappen, die verklaard had voor den Cursus 1887/8 geene herbenoeming te wenschen, werd tijdelijk aange steld den Heer A. v. d. Stempel, reeds als tijdelijk leeraar in de Staatswetenschappen aan die school ver bonden. Bij de opening van den cursus 1887/8 bleek het aan tal leerlingen der le en 2e klasse zoo groot, dat naar het oordeel der Commissie van Toezicht splitsing dier klassen ook voor het onderwijs in do fransche taal in 2 parallel afdeelingen wenschelijk was, weshalve zij daar toe een voorstel aan Uwe Vergadering deed. De dringende noodzakelijkheid van den voorgestelden maatregel werd echter niet ingezien door de Gommissie uit Uw midden, in wier handen het voorstel ter fine van advies was gesteld. Alvorens daaromtrent eene beslissing werd genomen meldde zich de betrokken leeraar wegens ziekte ongeschikt het onderwijs in de talrijke klassen waar te nemen, waarop in Uw zitting van 5 December besloten werdden leeraar v. Hasselt tijdelijk te ont heffen van het onderwijs op school A. en hem een deel 57 van het onderwijs in 't Franseh aan de H. B. S. op te dragen. Bij den aanvang van het jaar volgden 88 leerlingen het onderwijs, waarvan 71 aan de overgangsexamens deel namen met het eindresultaat dat 54 hunner werden be vorderd. Alle 7 leerlingen, die zich aan het eindexamen onderwierpen, mochten het Getuigschrift verwerven. De Cursus 1887/8 opende met 101 leerlingen, waaronder wederom eene vrouwelijke, waarvan 31 nieuw toegelate- nen. Aan het einde van het jaar waren van dit aantal nog 97 aanwezig, waarvan 63 uit deze gemeente en 34 van elders. 5 hunner werden door ons van de betaling van schoolgeld vrijgesteld. De staat van het onderwijs op beide inrichtingen voor middelbaar onderwijs is voldoende. Het gebouw zoomede de schoolmeubelen en leermidde len worden behoorlijk onderhouden. Yan het Rijk werd eene subsidie van f 7000,— ont vangen terwijl aan schoolgelden werd ontvangen Op de Burger-Avondschool f 184, Hoogere Burgelscliool 3540, f 3724,— Het totaal der uitgaven bedroeg 30321,63 Het verslag der Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs is als bijlage D hierachter gevoegd. Landbouwscholenscholen voor de zeevaart, gestichten voor doofstommen en blinden of bijzondere inrichtingen voor Middelbaar Onderwijs zijn in de gemeente niet aanwezig. V. Klinische scholen bestaan in de gemeente evenmin.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 30