44 In de vacature, welke bij het einde van 1886 nog in haar midden bestond, tengevolge van het bedanken van den Heer D. Lijsen voor de op hem uitgebrachte be noeming in de plaats van den Heer B. Berkhout, werd voorzien door de keuze van den Heer J. Uiterwijk die in de Commissie zitting nam. HOOFDSTUK YB. Gfemeente-Politie. Het personeel der politie bleef bestaan uit den Com missaris, een Inspecteur en 20 Agenten. Mutatien of rangverhooging kwamen niet voor. Over 't algemeen werd de dienst met den noodigen ijver en tact waargenomen. Buitengewone maatregelen waren ook in het afgeloopen jaar niet noodzakelijk. In 1887 werden in de gemeente 749 processen-verbaal opgemaakt en wel: 1 wegens overtreding der wet tot bescherming van diersoorten, nuttig voor landbouw en houtteelt; 3 wegens overtreding der bepalingen op den kin derarbeid. 4 wegens overtreding der wet op de jacht en vis- scherij. 381 wegens het zich in ltennelijken staat van dionken- schap bevinden op den openbaren weg. 10 wegens overtreding van andere strafbepalingen der Drankwet. 45 350 wegens politieovertreding en strafbare feiten van verschillenden aard. Yan meldenswaardige branden of andere rampen bleef de gemeente gelukkig verschoond. Persoonlijke diensten tot handhaving der openbare orde in het algemeen belang werden van de inwoners niet gevorderd. Het personeel der brandweer bestaat uit ongeveer 400 manschappen en een Korps "Weermannen, 23 Lantaarn- of Fakkeldragers, 24 Pijpmeesters27 Brandmeesters en 12 Opperbrandmeesters onder bevel van een General en Brandmeester en 2 Adjuncten, behoudens het opperbevel van den Burgemeester overeenkomstig art. 189 der Gemeentewet. Het materieel werd op gezette tijden onderzocht en zoo noodig ten spoedigste hersteld. Het bestaat uit 9 brandsp.uiten4 vaste aanjagers met de daarbij behoo- rende slangenwagens en 1 vervoerbare aanjager. Wijders zijn in de gemeente nog aanwezig brandspui ten van 't Garnizoen en van de beide Zutphensche Assu rantie Maatschappijen, terwijl het personeel wordt ver sterkt door de vrijwillige brandbrigade onder bevel van den Heer Ch. M. IIf.nny. De straatverlichting geschiedde evenals reeds verschei dene jaren door gas uit de Gemeente-gasfabriek. De lantaarns brandden te zamen 843322 uren.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 24