42 e. Geneeskundige dienst bij armenverpleegd in hunne woningen. Even als ten vorigen jare werd deze dienst waargeno men door twee Geneesheerenieder op eene belooning van f 500,'sjaars en een Arts voor de heel- en ver loskunde (tevens belast met de visitatie der publieke vrouwen) op eene belooning van f 900,'sjaars. Bovendien zijn er 3 Gemeente-vroedvrouwendie ieder eene jaarlijksche bezoldiging van 200,genieten. Yerder voorziet de Gemeente in het tekort in den dienst van het Stedelijk Ziekenfonds, eene instelling, die aan minvermogenden zoo noodig geneeskundige hulp en medicijnen verstrekt tegen een zeer geringe wekelijksche contributie. In December 1887 waren 192 huisgezinnen daarin opgenomen. Het tekort over genoemd jaar beliep f 612,315. f. Koepokinenting. Het aantal verrichte koepokinentingen bedroeg: in 1887 volgens opgaaf 474, waarvan gratis 258 1886 351210 1885 407, 234 n 1884 180, 160 Ook in het afgeloopen jaar werd blijkens het boven staande van de gelegenheid tot kostelooze vaccinatie ruim gebruik gemaakt. Het Oude- en Nieuwe Gasthuis verstrekte evenals vorige jaren dierlijke koepokstof; 5 kalveren werden daartoe ingeënt en 70 glaasjes aan ge- neesheeren zoowel hier als elders kosteloos verstrekt. 43 g. Toezicht op de Prostitutie. Geregeld tweemaal 's weeks werden de publieke vrou wen gewoonlijk 2 uit het eenige alhier bestaande huis van ontucht door den daarmede belasten genees kundige onderzocht. Geen enkel maal was hij genood zaakt een harer wegens ziekte in het Lazareth op te ne men. Zooveel mogelijk waakt de politie tegen de clan destine prostitutie. h. Toezicht op de levensmiddelen. Dit toezicht wordt uitgeoefend door een beëedigden Keurmeester van vleesch en viscli. Aan de desbetref fende bepalingen der Algemeene Politieverordening werd gestreng de hand gehouden. Door den Keurmeester wer den 147 inspecties van de openbare markten gehouden, benevens 1067 keuringen van vleesch en 172 keuringen van visch verricht. Daarbij was hij genoodzaakt vier maal ter markt aangevoerd vleesch af te keuren, terwijl 22maal grootere of kleinere partijen visch moesten wor den afgekeurd. In de Yolksgaarkeuken waren steeds tegen billijken prijs goede spijzen verkrijgbaar. Yoor hetgeen in het afgeloopen jaar met betrekking tot de zorg voor goed drinkwater is geschied, hebben wij de eer ons te refereeren aan het medegedeelde sub van dit Hoofdstuk. i. Gezondheidscommissie. Het verslag dezer Commissie is als bijlage hierachter gevoegd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 23