34 Het plantsoen had veel te lijden van de droogte, vooral het nieuw aangeplante. Door den lagen waterstand kon een begin worden ge maakt met het uitdiepen der vijvers in het Coenenspark, zoodat de kleine vijver bijna over zijne geheele grootte, en de groote vijver gedeeltelijk aanzienlijk dieper werden. Tevens werd een begin gemaakt met het in orde maken der glooiing. Begraafplaatsen. Met het verjongen en verbeteren van het bestaande plantsoen op de Algemeene Begraafplaats is een begin gemaaktzoodat het vooruitzicht bestaatdat binnen enkele jaren alles voor het meerendeel vernieuwd zal zijn. De kosten van onderhoud der begraafplaatsen hebben bedragen Yan de Algemeene Begraafplaats f 691,84® Israelietische 65,23 Openbare verlichting. Het getal der gaslantaarns werd vermeerderd tot 373. De verlichting geschiedde gedurende 843322 uren. De kosten daarvan hebben bedragen f 8433,22 s Brandbluschmiddelen. Deze verkeeren in goeden toestand. Door de overwelving der Berkel werd de vaste aanja ger bij de Molenbeek weggeruimd. Met het oog op de eventueele indienststelling van brand- kranen van de waterleiding werd geen nieuwe aanjager 35 aldaar geplaatst, ook omdat bij voorkomende behoefte daar ter plaatse en in de omgeving door de stoommachine van .het Oude- en Nieuwe Gasthuis water kan worden aangevoerd. De kosten van onderhoud bedroegen f 212,76® Gemeentereiniging. Omtrent dezen tak van dienst hebben wij de eer te verwijzen naar liet Verslag der betrokken Commissie, hetwelk als Bijlage A hierachter is gevoegd. HOOFDSTUK Vla. Medische folitie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. Ook in het afgeloopen jaar werd voor de reinheid op de openbare straten, pleinen, wegen en wateren behoor lijk zorg gedragen en bij de groote zomerhitte de straten en pleinen besproeid. Het schoonhouden der goten en riolen alsmede van de openbare privaten en urinoirs vond eveneens regelmatig plaats. De toestand der openbare gebouwen mag uit een hygiënisch oogpunt beschouwd voldoende heeten. Voor bijzonderheden omtrent een en ander, alsmede aangaande het tonnenstelsel hebben wij de eer te verwij zen naar Bijlage A achter dit verslag.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 19