28 Do oprid naar de IJsselbrug in de Hoven werd ge heel verstraat, gedeeltelijk met nieuwe keien. Op de Markt bij bet telegraafbureau werd een vak oude keien bestrating vervangen door nieuwe Ben-ahinkeien. De Polsbroek bij den Grraaf-Ottosingel werd op nieuw bestraat en bet gedeelte bij de Laarstraat van een nieuw riool voorzien. Bij het voorstel over de wegruiming der watermolens was in beginsel aangenomen de amotie der bruggen bij de Nieuwstad en bet overwelven der Berkel daar ter plaatse. Als eersten termijn werd daarvoor een post van f 15000,op de begrooting gebracht van de geraam de f 23700,voor overwelving, plaatsing eener stuw en van eene keersluis en de daarbij behoorende werken. Nadat bet voorstel tot eenige uitbreiding der genoemde werken door U was goedgekeurd, waardoor de overwel ving werd verlengd tot den hoek van het perceel van Bovendorp en de stuw 4 Meter meer bovenwaarts werd bepaald, werden de definitieve plannen en het bestek opgemaakt en had de aanbesteding plaats op 2 Juni 1887 De uitslag daarvan was dat het minst was ingeschre ven door R. Htjnse Jr. te Assen, en wel: het le perceel: De stuw bij de Nieuwstad voor f 3700,— het 2e perceel: Het afbreken der bruggen, het overwelven, dempen en ophoogen der Berkel, voor 13280,— en het 3e perceel: Het maken eener keersluis in den beneden mond, voorn 4000,— En de massa voorn 20610, 29 Ingevolge uwe beslissing werd de uitvoering van het 3e perceel niet goedgekeurd, doch werden wij gemachtigd de uitvoering van het le en 2e perceel aan dien aanne mer te gunnen voor de som van f 16980, Door den aannemer werd met kracht begonnen en voortgewerktzoodat op den 10den December het geheel werd opgeleverd. Die uitgevoerde werken bestaan in de navolgende 1. Het bouwen eener beweegbare stuw in de Berkel, tot keering van het Berkelwater op 7.20 M. -t- AP. De stuw bevat drie openingen, ieder groot 2.20 bij 1.39 M., waarvan twee door enkele en eene door dubbele beweegbare schuiven wordt afgesloten. Het geheel is samengesteld uit eene ijzer con structie op gemetselde onderheide fundeering. De beweging der schuiven geschiedt door stalen vijzelschroeven in metalen moeren op de schuiven bevestigd, en door raderwerken in kasten bewegende, welke tevens tot afsluiting dienen. 2. Het bouwen van eenen grooten overwelfden duiker lang 68.M., op onderheide fundeering, wijd en hoog 4 bij 4 M. met den bodem afdalende van de hoogte van 5 M. -i- AP. bij de stuw tot 1M. AP. aan het einde. De duiker voorzien met frontmuren en vleugel beschoeiingen. 3. Het dempen en ophoogen met zand van het over welfde gedeeltenadat de beide bruggen waren weg gebroken. 4. Het uitdiepen van het bovenpand der Berkel van af de Berkelbogen tot de nieuwe stuw onder eene af dalende bovenlijn van 5.70 tot 5.M. -+■ A.P.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 16