24 B. Eigendommen en inrichtingen bestemd voor den publieken dienst. a. Het Gemeentehuis. Het onderhoud geschiedde naar behooren. In verband met de in een vorig verslag gedane mede- deeling, omtrent ruiling van het rechtsgebouw met ge meentegrond tot stichting van een nieuw rechtsgebouw, wordt hier vermeld, dat daaraan in den loop van 1887 in zooverre uitvoering is gegeven, dat van wege de Re geering het nieuwe rechtsgebouw werd aanbesteed en er bereids met den bouw is begonnen. Het voornemen bestaat in tijds de noodige plannen op te maken tot verbouwing en vergrooting van het be staande Gemeentehuiswelke aan uw oordeel zullen worden onderworpen. De kosten van onderhoud bedroegen f 457,695 b. Gebouwen en andere inrichtingen voor den Gemeente-dienst. De verschillende gebouwen en inrichtingen werden met zorg onderhouden en verkeeren in goeden toestand. Het openbaar privaat bij de Molenbeek werd weg gebroken. De spoeling en watertrap op de Beek bij de Diezer- brug werd geheel vernieuwd. Aan de Berkel-Singel en Berkelkade werden nieuwe watertrappen gemaakt. 25 De ruïne over de Berkel werd voor een groot gedeelte ingevoegd. De kosten aan een en ander met inbegrip van het onderhoud van alle inrichtingen hebben be dragen f 2009,07 c. Torens. De bliksemafleiders van den Wijnhuistoren, de Nieuw- stads- en Groote Kerktoren werden beproefd en in orde bevonden. De onderhoudskosten hebben bedragen f 35,18 C. Gebouwen bestemd voor Lager Onderwijs. Deze zijn de navolgende: School A. Aan liet Oudewand. B. In de Waterstraat. C. Aan de Molenbeek. D. In de Waterstraat. E. Polsbroek. F. Hoven. G. Op de Paardenwal, met de daar bij belioorende onderwijzerswoning. De gebouwen verkeeren allen in goeden toestand. In school B werd door het plaatsen van eenige nieuwe lichtkozijnen, groote verbetering aangebracht in de ver lichting en ventilatie van den gang en van de lokalen. De met glas voorziene tusschenwanden werden op ver langen van het Schooltoezicht veranderd door geheel houten wanden. Er werden eenige nieuwe schoolbanken geplaatst en de borden vernieuwd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 14