22 HOOFDSTUK Y. Gemeente-eigendommenwerken en inrichtingen. A. Gebouwen en eigendommen niet bestemd voor den publieken dienst. De verschillende gehouwen werden naar gelang der bestemming in goeden staat onderhouden. De badinrichting op den IJssel werd bijna geheel ver nieuwd, en bij de zweminrichting werden zes nieuwe kleedkamers gemaakt. Ofschoon uitbreiding der badin richting zeer wenschelijk is, bestaat daar tegen in het rivierbelang een overwegend bezwaar. De watermolens aan de Rozengracht werden voor af braak verkocht en weggebroken. In de Barlheze werden vijf woningen van de Wed. Tappers aangekocht, voor 4634, en tijdelijk verhuurd. Aan de verschillende onderhoudswerken, die in eigen beheer werden verricht, werd uitgegeven een bedrag vanf 2010,19 Gemeentegronden. Het nog ter beschikking zijnde bouwterrein aan de Wambuisstraat werd aan verschillende personen verkocht en alle perceelen door de belanghebbenden bebouwd. Alleen langs de Noordzijde van de Vijfmorgenstraat is thans nog eenig bouwterrein beschikbaar. 23 Met Mevrouw de Wed. Dop, werd eene overeenkomst aangegaan tot ruiling van gronden bij den Deventerweg en Coehoornsingel. Bouw- en Weilanden. De weidelanden hadden dit jaar veel te lijden eerst door hoog water en daarna door droogte. Door den hoogen waterstand in de maand Juni waren verschillende weiden ondergeloopentengevolge waarvan de opbrengst gering was. Tot bemaling bij hoogen waterstand van de lage waar den werd eene nieuwe hevel centrifugaalpomp aangekocht en geplaatstkort na de opstelling moest deze in werking worden gesteld, en dank zij de krachtige maat regelen tot opkisting der zomerkaden, en de voortdu rende bemaling bleven die waarden voor onderlooping bewaard, hetwelk een zeer gunstig verschil in de op brengst ten gevolge had. Daarenboven werden de kaden langs die waarden be langrijk verzwaard. De slooten in de Kijfsdijken werden alle uitgediept en verbreed. In het Weerdslag werd een laag gedeelte opgehoogd met den afgegraven grond van een hoog gedeelte. De verpachting der Bouwlanden aan de Veluwsche- zijde geschiedde opnieuw voor zes jaren, terwijl eenige weidelanden voor 4 jaar werden verpacht. De onkosten hebben bedragen f 5236,84

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 13