20 voor bestemde lokaliteit had ondergaan. In verband daarmede werd door den assistent voor dezen tak van dienst den Heer L. J. v. d. Yelde eene hernieuwde rang schikking en inventarisatie der Munten en voorwerpen op het Museum ondernomen. Te midden van dezen om vangrijken arbeid overviel hem eene ziekte, die hem ver hinderde het aangevangen werk te voleindigen. Wij ho pen in een volgend verslag te kunnen mededeelen, dat de regeling van een en ander tot een goed einde is ge bracht en zoowel Archief als Museum ook van de zijde van het publiek die belangstelling zullen wekken, waar op de inrichtingen alsdan recht hebben. Door aankoop en geschenken werden zij ook in het afgeloopen jaar wederom met eenige boeken en munten verrijkt. Het Nieuw-Archief op het Gemeentehuis verkeert in goeden staat en wordt met de noodige zorg onderhouden. Met een kort woord wenschen wij hier te gedenken de geestdriftvolle wijze, waarop in deze gemeente het 70e geboortefeest van Z.M. onzen geëerbiedigden Koning werd gevierd. Door de vereenigde krachten der geheele burgerij was de gansche stad in feestdosch getooid en met opgewekten zin gaf een iegelijk blijk van zijne sym pathie, zonder dat ook slechts een oogenblik de goede orde werd verstoord. Den 26sten September viel onze Gemeente een bezoek van den Heer Commissaris des Konings in deze Provin cie te beurt. Nadat Zijn HoogEdelgestrenge audiëntie h$d verleend aan de burgerlijke en militaire autoriteiten, 21 die hem hunne opwachting wenschten te maken en hij zich op de hoogte had gesteld van eenige bijzonderheden be treffende het bestuur, werd door hem een tocht door de Gemeente gemaakt en daarbij enkele instellingen van weldadigheid bezocht. HOOFDSTUK IY. Geldmiddelen. Jaarlijksche opgave van het geheele bedrag der ont vangsten en uitgaven naar de laatste door Gedeputeerde Staten afgesloten rekening. Blijkens rekening bedroegen de ontvangsten over 1886 1205302,04 en beliepen de uitgaven 1173174,86 Zoodat het batig slot was f 32127,18 Geheel bedrag der geraamde ontvangsten en uitgaven naar de door Gedeputeerde Staten goedgekeurde begroo ting voor het jaar, waarover het verslag loopt. Bij de begrooting voor 1887 zijn de ontvangsten geraamd op f 348346,37 en de uitgaven op 348346.37 Zoodat die begrooting geen voor- of nadeelig slot aan geeft.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 12